11 лютого відбулось засідання комісії з питань найменування (перейменування) об\'єктів внутрішньоміського середовища, увічнення подій та пам\'яті видатних діячів у Комсомольську.

На засіданні звучала інформація щодо створення робочої групи з питань паспортизації об\'єктів культурної спадщини м. Комсомольська та досвіду

м. Кременчука щодо створення такої комісії. Інформувала присутніх з цього питання директор міського історико-краєзнавчого музею Т.А. Стахів.

Тетана Андріївна розповіла присутнім, що працівники Комсомольського міського музею їздили у Кременчук вивчати досвід колег щодо паспортизації об\'єктів культурної спадщини. Ця процедура запроваджена у Кременчуці 1984 року, нових же паспортів зразка 2006 року немає. Т.А. Стахів зазначила, що доцільно було б проводити паспортизацію об\'єктів поетапно, з фотографувавнням об\'єктів і створенням їхнього електронного каталогу. Для цього пропонується створити робочу групу, до складу якої увійдуть депутати міської ради, спеціалісти виконкому, працівники міського музею.

На засіданні прозвучала пропозиція закріпити за кожним архітектурним об\'єктом одного із членів робочої групи.

По І питанню комісія вирішила:

- доручити управлінню архітектури і містобудування (Гриценко О.І.) надати на розгляд постійних комісій міської ради ситуативний план розміщення об\'єктів культурної спадщини;

- департаменту економічного розвитку (Овчиннікова О.В.) доопрацювати в частині пропозицій щодо визначення балансоутримувачів, і винести на затвердження сесії міської ради список об\'єктів культурної спадщини.

Друге питання, що розглядалось на засіданні комісії, стосувалось Положення та умов проведення конкурсу на кращий нагрудний знак першопрохідців. Про хід конкурсу інформувала начальник відділу культури і туризму І.І. Зеленська. Ірина Іванівна повідомила, що конкурс викликав зацікавленість як серед школярів, так і серед молоді та осіб старшого покоління, тому конкурс проводився без вікових обмежень. Підсумки конкурсу відділ культури і туризму планує підбити до 15 квітня, щоб 17 квітня провести урочисту церемонію нагородження переможців, а сам захід приурочити до Дня міста.

Наостанок секретар міської ради Н.Р. Карпець ознайомила комісію із матеріалами щодо найменування і перейменування об\'єктів внутрішньоміського середовища, увічнення подій та пам\'яті видатних діячів у населених пунктах Полтавщини, України та за кордоном.