У Комсомольську пройшов XII Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»

З 20 по 25 серпня у Комсомольську пройшов XII Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі». Цього річ учасниками фестивалю стали представники дев’яти країн – Словаччини, Болгарії, Греції, Росії, Туреччини, Молдови, Індії, Естонії, України.

Вже першого дня колектив з Естонії дав концерт у дитячому спортивно-оздоровчому центрі «Горизонт».

Як завжди відбулась зустріч представників делегацій з дирекцією фестивалю та ЗМІ у залі " Вікторія " Палацу культури і творчості та  офіційний прийом представників делегацій у міського голови  м. Комсомольська С.А.Супруна.

Розпочався фестиваль святковим  богослужінням у Свято - Миколаївському соборі та  церемонією покладання квітів до меморіалу "Козацька могила" та  Вічного вогню.

Марш-парад, що пройшов головними вулицями, подарував багато позитивних емоцій як комсомольчанам та гостям міста, так і власне учасникам фестивалю. Увечері на Театральній площі відбулось урочисте відкриття фестивалю. Вітаючи мешканців та гостей міста, міський голова Сергій Супрун сказав: « Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» - це  завжди помітна мистецька подія, яка слугує зміцненню міжнаціонального миру й злагоди, відкриває таємниці народних традицій і мистецтв, нагадує нам про етнічне коріння, яким варто пишатися».

У День Державного прапора України, 23 серпня, відбулася    святкова хода учасників фестивалю. Представники від кожної країни пронесли шестиметровий прапор України від Палацу культури і творчості до набережної Дніпра, де безпосередньо на облаштованій на воді сцені відбувся концерт колективів.

Урочисте закриття фестивалю пройшло в День Незалежності України на Театральній площі. З державним святом присутніх вітали заступник голови Полтавської ОДА Олена Адамович, Комсомольський міський голова Сергій Супрун, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, начальник міського відділу культури й туризму Ірина Зеленська.

По закінченню святкового концерту кожен колектив отримав диплом учасника. Призи глядацьких симпатій від дирекції фестивалю отримали фольклорний колектив «Спікушор» (м. Каушани, Молдова), народний ансамбль танцю «ДЖЕРЕЛО» (м. Гадяч, Україна), фольклорний колектив «Кнахінка» (м. Вранов, Словаччина); від ВАТ «Полтавський ГЗК» - «Ритмс Інтернешл» (м. Патіала, Індія), хор російської пісні «РОДНЫЕ НАПЕВЫ» (м. Бєлгород, Росія), фольклорний колектив «Златые горы» (м. Таллін, Естонія); від ТОВ «Єристівський ГЗК - Фольклорний колектив «OГНЄНІТЕ» (м. Софія, Болгарія); від НВП «Фероліт» -  фольклорний колектив «Хайфем» (м. Істанбул, Туреччина); від банку «Фінанси та кредит» - фольклорний колектив «МЕСК» (м. Кіпарісія, Греція). В спеціальних номінаціях «Найстарший учасник фестивалю» та «Наймолодший учасник фестивалю» призи отримали Кошаренко Євдокія (м. Бєлгород, Росія) та Георгі – Філікс Етрідж(м. Софія, Болгарія). У номінації «Містер фестивалю» та «Міс фестивалю» перемогли  Ердінк Угурлу (м. Істанбул, Tуреччина) та Черних Аліна(м. Каушани, Молдова).

XII Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» відбувся завдяки спонсорській підтримці Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (засновники Жеваго К.В., Лотоус В.В.), ТОВ «Єристівський ГЗК» (в.о. генерального директора Горошко М.П), НВП «Фероліт» (фінансовий директор Войтюк А.Б.),  Полтавської обласної державної адміністрації ( голова Удовіченко О.В.).

Як і минулого року, прямі трансляції концертів фестивалю відбувалися в он-лайн режимі.