Візит німецького бургомістра до Комсомольська

З 4 по 7 жовтня, з нагоди святкування 10-річного ювілею міського центру реабілітації дітей-інвалідів,  до Кременчука та Комсомольська завітали бургомістр курортного міста Штоках (земля Баденвьортенберг, Німеччина) Райнер ШТОЛЬЦ, керівник проекту «Реабілітація українських дітей з обмеженими фізичними можливостями в Німеччині» Оксана ГОГЕНШТАЙН та доктор медицини, меценат фрау Мануела КЕСС.

Уже шостий рік поспіль семеро дітей-інвалідів з Кременчука та Комсомольська на запрошення пана бургомістра безкоштовно їздять до Німеччини за програмою оздоровлення та відпочинку. Протягом 14-денних канікул вони відвідують німецькі родини, музеї, ферми, здійснюють екскурсії мальовничими місцями Баварії, знайомляться з культурою, традиціями та звичаями німецького народу, покращують стан свого здоров’я в умовах екологічно чистої зони.

Співпраця Центру з паном  Штольцом триває вже сім років. За цей час оздоровилося 49 дітей з обмеженими фізичними можливостями. З 2009 по 2012 роки включно соціальну реабілітацію в Німеччині отримали 8 дітей з Комсомольська. Для дітей-інвалідів нашого міста це стало можливим завдяки реалізації міської програми «Реабілітація дітей-інвалідів міста Комсомольська», яку п’ять років тому своїм рішенням затвердили депутати Комсомольської міської ради.

5 жовтня міський голова С.А. СУПРУН разом зі своїми заступниками та керівником міської програми «Реабілітація дітей-інвалідів м.Комсомольська» Л.І. ХИЛЬ приймали делегацію з Німеччини у міськвиконкомі. Міський голова та бургомістр обговорили питання подальшої співпраці у рамках діючої програми. Зокрема, очільник Комсомольська наголосив, що важливими в житті людини є милосердя, людяність, чуйність, і ми повинні допомагати тим верствам населення, які потрапили в складні життєві ситуації. Також він висловив вдячність бургомістру м. Штоках за допомогу дітям з України.

Сергій Андрійович та пан Штольц обговорили питання розширення зони співробітництва двох сторін не лише в наданні відповідних умов для соціальної реабілітації дітей-інвалідів, а й в інших напрямах соціально-економічного розвитку громад. Міський голова наголосив: “Адміністративно-територіальний устрій і законодавча норма базуються на тім фундаменті, який закладений в органах місцевого самоврядування. Я плекаю надію на те, що наші напрацювання як в Україні, так і в Німеччині будуть добрим прикладом, досвідом і поштовхом для прийняття тих законодавчих і нормативних документів на рівні держав, які б сприяли ефективному демократичному розвитку суспільства”.

Нинішній візит до нашого краю пана  Штольца – ще одне підтвердження благодійних спонукань німецьких владних посадовців сприяти актуалізації в нашому суспільстві непростого питання реабілітації дітей з фізичними вадами та спільного вирішення цих питань в європейському співтоваристві на рівні державних установ. Бургомістр м. Штоках запевнив, що буде робити усе для того, щоб програма діяла і надалі.

Наприкінці зустрічі О. Гогенштайн вручила директору центру соціально-психологічної реабілітації дітей Т.А. КАРПЄЄВІЙ солодощі для їхніх вихованців. На згадку про візит до Комсомольська очільники міст обмінялися подарунками.

Роман СТРОМИЛО.