altЗгідно з Угодою про співробітництво між громадами міста Комсомольська та Повіту Рацибозького, яку було підписано 21 вересня 2010 року у місті Комсомольську, старостою Повіту Рацибозького паном Адамом Хайдуком було запрошено офіційну делегацію представників органів місцевого самоврядування м. Комсомольська до Рацибозького Повіту. Делегація перебувала в Польщі з 15 по 20 червня 2011року. До членів офіційної делегації були включені Калашнік Світлана Олександрівна – секретар Комсомольської міської ради, Биндич Людмила Михайлівна – заступник міського голови, Шеремет Світлана Олександрівна – головний спеціаліст відділу економічного аналізу, інвестицій та внутрішнього фінансового контролю виконкому Комсомольської міської ради. До складу неофіційної делегації увійшов ансамбль народного танцю «Веселка» (м.Комсомольськ), колектив, який був запрошений на 11-у Міжнародну Артистичну Зустріч «Сілезія – регіон баперершатьох культур», присвячену Дню міста Рацибож.
Головна метапоїздки - сприяння розвитку культурних й освітянських зв’язків між містами Комсомольськ та Рацибож. За словами секретаря міської ради Світлани Калашнік, перед делегацією стояло чимало важливих завдань в ході цього візиту. Зокрема, організація діалогу між владою Комсомольська та Повіту Рацибозького задля вироблення оптимальних механізмів співпраці у розвитку партнерських відносин; пошук нових ланок для співробітництва між громадами міста Комсомольська та Повіту Рацибозького; отримання інформації, досвіду та знань у питаннях розвитку місцевого самоврядування у Польщі;  altобмін досвідом у формуванні системи муніципального менеджменту; обмін досвідом у сфері залучення інвестицій, сприяння залученню іноземних інвесторів; обмін досвідом у проведенні фестивальних заходів; презентація мистецтва українського народного танцю в Польщі; обговорення можливості участі молоді Рацибожу у Міжнародному молодіжному форумі „1 000000 кроків назустріч другу” у 2012 році в м. Комсомольську.
До офіційної програми візиту входили зустріч в офісі Ради Повіту Рацибозького, спілкування з старостою Повіту паном Адамом Хайдуком, заступником старости Повіту паном Анджеєм Хробожеком, депутатами Ради Повіту Рацибозького: паном Адамом Вайдою (секретар Ради Повіту), пані Брігідою Абрахамчук (заступник секретаря Ради Повіту),паном Владиславом Гуменяком (заступник секретаря Ради Повіту), паном Рішардом Вінярські (Член Ради Повіту та Голова Комісії з сільського господарства та захисту навколишнього середовища).
Дуже яскраві враження отримали комсомольчани від туру по Повіту Рацибозькому (Гміна Петровіце Вілке, Гміна Рудник, м.Рацибож, м. Кршановіце). Зокрема відбулися візити до шкіл: Школа Механіки в Рацибожі і Центр Перепідготовки в Рацибожі, Будівельна Школа, Ліцей в в Рацибожі, Гімназія в Петровіце Вілке.
altРацибозький повіт – надзвичайно древній, тому дуже цікавими були екскурсії до музею м. Рацибож, Піастовського замку в м. Рацибож, Центру культури.
Програма також передбачала відвідання сучасних будівель: міського басейну, що знаходиться на реконструкції, спортивного комплексу, районної лікарні, стайні, тваринницької ферми.
  Як зазначила заступник міського голови Людмила Биндич, результатом цієї роботи має стати співпраця у галузі молодіжної політики в рамках проекту „Центр глобального молодіжного партнерства”, співпраця між ЗОШ м. Комсомольська та навчальними закладами м. Рацибожа, налагодження співпраці між Будівельним ліцеєм м. Комсомольська та Будівельною школою м. Рацибожа, продовження участі творчих колективів у фестивальному русі, подальша співпраця між депутатськими корпусами Комсомольської міської ради та Повіту Рацибозького, налагодження зв\'язків по обміну делегаціями дітей віком від 10 до 16 років для організації літнього відпочинку. Крім того необхідно відзначити беззаперечний успіх наших талановитих дітей з ансамблю народного танцю «Веселка», які своїм виступом завоювали серця польських друзів та залишили їм незабутні враження.