Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у малій залі міського Палацу культури і творчості відбувся урочистий захід за участі заступника міського голови Надії Угнічевої, начальника управління соціального захисту населення Світлани Чернявської, начальника відділу культури, спорту і туризму Ірини Зеленської, голови громадської організації «Ветеранів та інвалідів міста Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України» Світлани Пекарчук, ліквідаторів-горішньоплавнівців та їх рідних, представників ЗМІ.

До ліквідаторів-чорнобильців Горішніх Плавнів звернулася заступник міського голови Надія Угнічева. Вона зазначила, що державний статус Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ще раз дає можливість нашому суспільству повернутися до проблем ліквідаторів-чорнобильців, тих, хто захистив землю під час найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Міська влада в повному об’ємі виконує делеговані державою повноваження з питань соціального захисту чорнобильців: відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги, забезпечення лікуванням, зубопротезуванням, відпочинком та оздоровленням, пільговим проїздом. Виконуються положення міської програми соціального захисту населення, що стосуються ліквідаторів-чорнобильців: матеріальна адресна допомога з міського бюджету, допомога вдовам померлих, матеріальна допомога на статутну діяльність громадської організації «Ветеранів та інвалідів міста Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України», проходження курсу лікування у водолікарні м.Кременчука. Ці повноваження й надалі будуть виконуватися в повному об’ємі. «Низький вам уклін, шановні ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, хто став на шляху розбурханої некерованої ядерної реакції, здоров’я вам, вашим сім’ям і близьким, нехай у ваших родинах завжди буде мир, злагода й людська вдячність поруч із вами», – побажала Надія Угнічева.

За значний особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС, активну громадянську позицію у вирішенні питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок техногенної катастрофи та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Подяки міського голови оголошено ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС: Євгенію Богодисту, Олександру Бондаренку, Василю Кіяшку, Григорію Макану, Валерію Маньку, Олександру Яковлєву, Анатолію Яценку.

Голова громадської організації «Ветеранів та інвалідів міста Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України» Світлана Пекарчук, звертаючись до ліквідаторів, побажала їм міцного здоров’я, тепла й затишку, миру на землі, подякувала за дієву допомогу міському голові Дмитру Бикову, заступнику міського голови Надії Угнічевій, депутатському корпусу, Благодійному фонду «Полтавського гірничозбагачувального комбінату», засновниками якого є народний депутат України ІІІ-VІІІ скликань Костянтин Жеваго й голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять захисників-чорнобильців.

Яскравими художніми номерами вітали ліквідаторів-чорнобильців  творчі колективів міського Палацу культури і творчості.