Ну вот и все… Теперь домой.

Теперь уже совсем немного.

Дорога к отчему порогу –

отрезок финишной прямой.

Анатолий Шестопалов «15 мая»

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виводу військ з Афганістану у великій залі міського Палацу культури і творчості відбулися урочисті заходи.

Більше 9 років тривала війна в Афганістані, участь у якій взяли 160 тис. 375 українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах і серцях тих, хто пройшов вогняними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

Зі словами вдячності за вірність військовій присязі, за силу духа й витримку до ветеранів афганської війни, учасників бойових дій звернувся міський голова Дмитро Биков. Більше ста молодих людей нашого міста пройшли дорогами Афганістану. Коротко зупинився на історії й причинах вводу військ до Республіки Афганістан. Привітав із знаменною подією – 30-річчям виводу військ із Афганістану, побажав сімейного благополуччя, здоров’я, достатку. Міський голова запевнив у підтримці учасників бойових дій.

За активну громадську діяльність, вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молодого покоління, сприяння захисту соціальних інтересів ветеранів війни та з нагоди 30-річчя виводу військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Подяки міського голови оголошено членам громадської організації «Міської спілки ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій»: Василю Давидову, Василю Половку, Івану Ромашкіну, Артуру Секретарю, Михайлу Сичу, Костянтину Соломку.

Директор з капітального ремонту ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» Микола Кіяшко привітав бойових побратимів із тридцятиріччям виводу військ із Афганістану, побажав миру й добра, щоб швидше закінчилася війна в Україні і вручив Почесні грамоти ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» воїнам-афганцям – працівникам підприємства: Михайлу Савчуку, водію автотранспортних засобів з вивозу гірничої маси у кар\'єрі; Миколі Буханченку, помічнику  машиніста екскаватора у кар\'єрі; Степану Крамаренку, машиністу бурової установки у кар’єрі; Олександру Кіценку, машиністу екскаватора у кар\'єрі; Ігорю Кушику, слюсарю-ремонтнику дробарної фабрики. Почесною грамотою ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» нагороджено Михайла Лук’янова, водія автотранспортних засобів автотранспортного цеху.

Голова обласної спілки ветеранів Афганістану, учасників бойових дій Юрій Цомартов поділився власними дослідженнями історії щодо участі українських солдат і офіцерів у військових конфліктах, виконанні ними військового наказу й обов’язку з честю й гідністю. Побажав миру, державної незалежності, здоров’я, довгих років життя.

Вручив Подяки від обласної спілки ветеранів міському голові Дмитру Бикову, голові правління ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» Віктору Лотоусу, генеральному директору ТОВ «Єристівський ГЗК» Миколі Горошку, генеральному директору ТОВ «Біланівський ГЗК» Юрію Химичу, голові профспілкового комітету ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» Сергію Афоніну, директору Благодійного фонду Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Вячеславу Мінязєву, фінансовому директору НВП «Фероліт» Аллі Войтюк, виконавчому директору ТОВ «Ферросторой» Олексію Шалаєву, директору ДП «Феротранс» Сергія Бакаю, Почесному члену міської спілки ветеранів Афганістану Миколі Кіяшку.

Голова міської «Спілки воїнів-ветеранів Афганістану» Володимир Рубан звернувся до побратимів із словами вітання, подякував міській адміністрації на чолі з міським головою Дмитром Биковим, народному депутату Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу, генеральному директору ТОВ «Єристівський ГЗК» Миколі Горошко, генеральному директору ТОВ «Біланівський ГЗК» Юрію Химичу, директору Благодійного фонду Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Вячеславу Мінязєву, фінансовому директору НВП «Фероліт» Аллі Войтюк, виконавчому директору ТОВ «Ферросторой» Олексію Шалаєву, директору ДП «Феротранс» Сергія Бакаю за вагому допомогу й постійну дієву підтримку.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у роки афганської війни та на Сході України.

За мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов\'язку, активну громадську діяльність, значний особистий внесок у справу зміцнення бойового братерства воїнів-інтернаціоналістів та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 річниці виведення військ із території Республіки Афганістан оголошено подяки «Міської спілки ветеранів Афганістану» Олегу Ляшенку, Миколі Мотренку, Григорію Лещенку, Олександру Молоткову, Ользі Атаманчук, Володимиру Бергу, Сергію Фуксу.

Колектив з міста Тернополя, лауреат міжнародних і всеукраїнських фестивалів патріотичної пісні, гурт «Долг», керівник заслужений працівник культури України Віктор Маришев, адресував містянам музичні вітання – пісні – пам’ять про афганську війну, данину мужності, стійкості, вірності обов’язку воїнів-афганців, які пройшли через її горнило, вшанування пам’яті загиблих бойових побратимів та на Сході України.