16 листопада в актовій залі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського учнівського форуму «Молодь – майбутнє України» за участі заступника міського голови Надії Угнічевої, начальника відділу освіти Ірини Шошиної, начальника відділу у справах сім’ї та молоді Тетяни Оробченко, психолога Центру дистанційної освіти «Оптіма» Катерини Гольцберг, начальника відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Полтавський ГЗК» Олександра Сеника, психолога Полтавського обласного наркологічного диспансеру Дмитра Храмова, експерта Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування, доцента, кандидата наук Тетяни Паутової, наукового співробітника навчально-наукового центру культури лідерства Київського університету ім.Бориса Грінченка Ірини Калюжної.

Учасниками І Всеукраїнського учнівського форуму «Молодь – майбутнє України» були представники 10 регіонів України: команда з м. Вінниці – комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10»; із м.Покров Дніпропетровської області – комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа №2»; м. Дніпро – комунальний навчальний заклад «Хіміко-екологічний ліцей»; м.Боярка Київської області – Боярський навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» Києво-Святошинської райдержадміністрації; м.Київ – ТОВ «Ліцей політики, економіки, права та іноземних мов»; м.Олександрія – Цукрозаводський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді»; с.Іванівка Кіровоградської області – Іванівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»; м.Шостка Сумської області –  комунальний заклад «Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1»; м.Херсон – Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13; м.Черкаси – Перша міська гімназія, Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №21 ім.Ю.Г.Іллєнка, Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №28 ім.Т.Г.Шевченка; м.Вижниця Чернівецької області – Вижницька гімназія; м. Селидове Донецької області – Селидівська загальноосвітня гімназія; команди з Полтавщини – Полтавська гімназія №13, комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28», Полтавська гімназія №31, Великокринківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Глобинської районної ради, Пирятинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4, команди навчальних закладів м.Горішні Плавні.

Учасників молодіжного форуму привітала заступник міського голови Надія Угнічева, зазначивши, що наше місто є столицею молодіжної політики: за 11 років проведено 54 молодіжних форуми, у яких взяли участь понад 5 тисяч молодих людей. Побажала плідної роботи під час проведення майстер-класів, занять у комітетах та знайти нових друзів.

Ірина Шошина, начальник відділу освіти, звернулася до молоді з побажаннями приємного спілкування, отримати нові знання, корисно провести час, познайомитися з нашим містом.

У ході форуму молодь братиме участь у роботі чотирьох комітетів з модераторами та запрошеними експертами: «Підтримка хорошого здоров’я», модератор – Катерина Кропива, експерт – психолог Полтавського обласного наркологічного диспансеру Дмитро Храмов; «Чиста вода та належні санітарні умови», модератор – Інна Балабась, експерт – начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Полтавський ГЗК» Олександр Сеник; «Мир і справедливість», модератор –  Наталія Литвинова, експерт Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування, доцент, кандидат наук Тетяна Паутова; «Співпраця заради досягнення цілей», модератор – Оксана Матвієнко,  експерт – науковий співробітник навчально-наукового центру культури лідерства Київського університету ім.Бориса Грінченка Ірина Калюжна. Керівники команд зустрінуться із психологом Центру дистанційної освіти «Оптіма» Катериною Гольцберг.

Цього ж дня відбулися майстер-класи «Ойра», «Віночок українських пісень», «Мотанка», «Полтавські галушки».

17 листопада учасники комітетів форуму поділилися напрацюваннями «Глобальні цілі сталого розвитку-2030», взяли участь у квесті «Майбутнє країни».