З 9 по 11 жовтня у м. Комсомольську вперше проводився Всеукраїнський фестиваль «Козацькі сурми», приурочений до Дня українського козацтва.
    Організатором фестивалю виступили виконавчий комітет Комсомольської міської ради, міський відділ культури і туризму, Палац культури і творчості, асоціація «Укртурінформінвест» (м. Київ), співорганізатором заходу виступив комітет з питань фізичної культури та спорту.
    Програма фестивалю, розрахована на 3 дні, була насиченою, і передбачала, зокрема:
    святкову літургію у Свято-Миколаївському соборі, приурочену до відкриття свята «Козацькі сурми»;
    привітання отаманів Українського козацтва, посвячення 6-класників міста у джури, покладання гірлянди та квітів до Козацької могили;
    виступи творчих колективів на Театральній площі ПКіТ;
    святкові заходи на затоці «Барбара» (Козацькі розваги, заплив на дрангботах «Дракон», змагання з перетягування канату, армреслінгу, показові виступи силачів, дитяча велогонка);
    показові виступи кінного клубу «Жокей» на Марсовому полі;
    конкурс кулінарів біля ресторану «Хутірець» та виїзну торгівлю (стравами української кухні);
    пленер на Набережній, представлений виробами народних та козацьких ремесел;
    лицарські бої за участю клубів «Вогняна рись» (м. Комсомольськ) та «Внуки СВАРОГА» (м. Кременчук), пейнтбол на осиковій калявині;
    білий феєрверк на воді (затока «Барбара»).
    У рамках фестивалю 10 жовтня міський голова С.А. Супрун та начальник міського відділу культури і туризму І.І. Зеленська дали прес-конференцію для журналістів видань, що спеціалізуються на темі туризму.
    Зокрема, Сергій Андрійович розповів журналістам історію виникнення міста, становлення Комсомольська, і окреслив перспективи його розвитку на майбутнє.
    С.А. Супрун повідомив, що сьогодні до Комсомольська приїхали розробники проекту реконструкції набережної Дніпра, які представлять попередній проект. «Після громадського обговорення цього проекту ми закладемо кошти на реконструкцію набережної Дніпра», - наголосив міський голова.
    Ірина Іванівна Зеленська розповіла присутнім програму проведення фестивалю «Козацькі сурми» і зауважила, що у перспективі планується оголосити Комсомольськ містом фестивального руху, а також створити окремий туристичний портал м. Комсомольська.