Вони врятували життя всьому світу

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначали в Україні 14 грудня. Указ про встановлення цієї дати був підписаний у листопаді 2006 року віце-президентом Віктором Ющенком. Цей день обрали не випадково – саме 14 грудня закінчили роботи зі спорудження саркофага над четвертим енергоблоком, який було зруйновано під час аварії.

Ушосте згадали всіх, у тому числі й комсомольчан, хто, не шкодуючи себе, зробив усе задля спасіння інших від знавіснілої люті атому.

На захід завітали Комсомольський міський голова С.А. СУПРУН, секретар Комсомольської міської ради С.О. КАЛАШНІК, заступник Комсомольського міського голови Н.Д. УГНІЧЕВА, представник правління ВАТ «Полтавський ГЗК», директор з кадрових питань та побуту В.О. ЄВТУШЕНКО та голова ГО «Союз Чорнобиль» А.С. ЛУЦІЙ.

Сергій Андрійович пообіцяв, що і надалі коштами Благодійного фонду ВАТ «Полтавський ГЗК» та міського бюджету будуть вирішуватися питання ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. С.А. Супрун також привітав родину Берези, якому через чверть століття після аварії на ЧАЕС вручили ключі від квартири у новобудові. «Зараз робимо усе, щоб привести її до порядку», – повідомив пан Супрун.

Міський голова побажав присутнім, щоб їх дітям і внукам не довелося повторити долю ліквідаторів і щоб більше ніколи на нашій Землі атом не виривався з-під контролю.

За сумлінне виконання службових обов’язків під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську позицію, спрямовану на соціальний захист потерпілого населення, та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС чорнобильцям оголосили подяку міського голови (на фото).

Тих, хто приборкував атом, привітав представник правління ВАТ «Полтавський ГЗК» директор з кадрових питань та побуту Василь Олексійович Євтушенко. Він побажав усім здоров’я і від імені керівництва комбінату вручив квіти голові ГО «Союз Чорнобиль» Анатолію Семеновичу Луцію з проханням покласти їх на символічний камінь-пам’ятник тим, хто загинув від наслідків катастрофи.

Анатолій Семенович пообіцяв виконати прохання Василя Олексійовича та подякував усім, хто небайдужий до долі ліквідаторів. «На наші прохання завжди відгукуються ДІП «Полтава-БілАЗ-Сервіс», ВКП «Альянс», АКБ «Інду- стріалбанк», ТОВ «Єристів-ський ГЗК» та ТОВ «Славутич-Руда-Україна», – сказав А.С. Луцій. Між іншим, останні підготували новорічні подарунки для дітей чорнобильців. Творчі ж колективи ПК і Т влаштували пісенне свято для ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи.

Катерина СТРОМИЛО.

Фото автора.