Вирішення  актуальних проблем сьогодення

Наприкінці минулого тижня перший заступник місь-кого голови Д.Г. БИКОВ провів виїзну робочу нараду на території міського Парку культури і відпочинку. Нині там інтенсивно здійснює-ться робота щодо очищення одного із затребуваних місць відпочинку городян від повалених дерев під час червневого буревію. Її учасниками були начальник УЖКГ міськвиконкому П.Б. ВАСИЛЮК, директор КП «Озеленення» Г.А. РОМАНІЙ, головний інженер КВП «Комсомольськтеплоенерго» П.І. СНІЖ-КО, очільник КП «Міськсвіт-ло» В.В. МИХАЙЛИК, а також директор КП «СпецЕко» Ю.А. КОБЧЕНКО. Члени зіб-рання обговорили проблем-ні питання стосовно пришвидшення виконання окреслених завдань.

Паркова зона – це одна з найбільших за площею територій у межах міста, де необхідно виконати значні обсяги робіт з ліквідації наслідків стихії. Щодня тут працює три пильщики і декілька підсобних робітників. На сьогодні на значній площі парку вже порозпилювано повалені стовбури дерев, акуратно складені на купи гілки різних розмірів. Якщо ще 2-3 тижні тому тут панував суцільний хаос, то зараз спостерігається певний порядок. У цих роботах задіяні працівники КП «Озеленення» і КП «Міськсвітло».

У ході обговорення нагальних проблем, учасники наради дійшли спі-льної думки про необхідність переробляти відходи деревини  товщиною до 120 мм за допомогою дробарки на тріски прямо на місці. А вже потім відвозити її на майданчик центральної котельні на вул. Енергетиків, 31 для складування. Місцем для звезення і подрібнення відходів деревини визначили галявину біля так званої лисої гори. На ній може розміститися 2 трактори. Отже, у радіусі одного кілометра від цього місця будуть збирати, вантажити і звозити деревину для дроблення. Це дасть можливість зекономити час, трудові ресурси і задіювати меншу кількість транспорту.

Хочу зауважити, що висловлювання окремих комсомольчан на адресу міської влади з приводу повільних темпів лік-відації наслідків стихії несправедливі. По-перше, вже чимало зроблено (можна переконатися у цьому, прогулявшись парковою територією), по-друге, всі роботи виконують комунальні підприємства міс-та. Якщо задіювати додаткові трудові і транспортні  ресурси інших підприємств, доведеться заплатити кругленьку суму із міського бюджету. Чи варто це робити? Мабуть, ні. Доціль-ніше справлятися власними силами і економити кошти. Адже додаткових фінансових ресурсів для цих цілей місту ніхто не виділяв.

Після завершення виїзної робочої наради Д.Г. Биков побував на будівельному майданчику Трьохсвятительської церкви, аби переконатися у тому, що спорудження дерев’яного храму поблизу Полтавського місіонерського духовного училища просувається згідно з графіком. Будівництво Трьохсвятительської церкви – це данина вшанування пам’яті православних святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоуста. Їх вважають покровителями богословської науки. Будівництво ініціювали представники міської влади і церковнослужителі. Зведення храму виконує Полтавське місіонерське духовне училище за кошти благодійників. Для цього запросили майстрів із Закарпаття, які будують за технологіями умільців дерев’яної архітектури 17-18 століття.

Цього ж дня перший заступник міського голови Д.Г. Биков обговорив з директором КП «Міськсвітло» В.В. Михайликом та начальником УЖКГ міськвиконкому П.Б. Василюком можливість виконання освітлення відрізку вулиці Строни, а саме: від перехрестя вулиць Миру і Строни до перехрестя вулиць Строни і Радянської з використанням нових сучасних світлодіодних світильників вітчизняного виробника потужністю 60 Вт, рівень економічної ефективності яких у 2,5 рази вищий, ніж у встановлених раніше. Термін експлуатації такого світильника - 25 років, гарантійний – 5 років. До того ж, він не потребує додаткових затрат в процесі обслуговування.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.
Фото автора.