Відповідно до ст.12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій, які мають посвідчення, надаються пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

На часі дуже актуальним та проблемним є питання виділення земельних ділянок під забудову учасникам бойових дій, яке міський голова особисто тримає на постійному контролі. Водночас, слід зазначити, що в межах наділених повноважень міська рада та її виконавчі органи роблять та продовжують докладати всіх зусиль для вирішення цього питання.

Отже, у 2015 році було прийняте рішення про розроблення детального плану частини території мікрорайону Низи (перспективна житлова забудова – територія садибної (котеджної) забудови) для подальшого забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій. На даний час робота виконанна та готується до затвердження. В результаті, перспективну територію заплановано розподілити на 100 ділянок. Наступним етапом, міською радою на 2016 рік виділено кошти по розробленню проектів землеустрою щодо відведення вищезазначених земельних ділянок для подальшої передачі в оренду учасникам бойових дій.

Враховуючи, що сельбищна територія міста Комсомольська має для розвитку досить обмежені площі, відведення земельних ділянок проводиться на правах оренди, але з певною пільгою. Рішенням 60 сесії Комсомольської міської ради 6 скликання від 15.09.2015 «Про внесення доповнень до рішення п’ятдесят четвертої сесії Комсомольської міської ради шостого скликання від 17.02.2015 «Про надання пільги щодо сплати орендної плати за землю» надана пільга у розмірі 99,91% від нормативної грошової оцінки землі для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Орендна плата за землю для цієї категорії населення дорівнює 0,09% нормативної грошової оцінки землі, що, в середньому, складає близько 100-200 грн. на рік. Для порівняння: орендарі, які не користуються пільгами, сплачують до міського бюджету орендну плату за землю у розмірі, в середньому, 3 000 – 5 000 грн. на рік.

Слід зазначити, що, відповідно до Порядку набуття земельних ділянок комунальної власності для будівництва та обслуговування житлових будинків у місті Комсомольську, земельні ділянки даного цільового призначення надаються в користування (оренду). У разі, якщо протягом одного року після укладення правовстановлюючого документа на земельну ділянку громадянин не розпочав будівництво індивідуального житлового будинку, право користування земельною ділянкою припиняється та зазначена земельна ділянка пропонується в оренду наступному по черзі учаснику бойових дій. Підставою для розгляду питання щодо передачі земельної ділянки у власність є наявність збудованої нерухомості.

Водночас проводиться резервування земельних ділянок, на які припиняються права оренди попереднім землекористувачам.

Крім того інформуємо, що всі заяви, які надійшли до Комсомольської міської ради Полтавської області щодо виділення земельних ділянок від громадян із довідками учасників АТО та посвідченнями учасника бойових дій, включаються до переліку пільговиків, які мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуальної забудови. У разі, якщо до затвердження містобудівної документації (детального плану території), вивільняються земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (у разі відмови існючих землекористувачів від орендованої земельної ділянки) учаснику бойових дій у письмовому та телефонному режимі пропонується земельна ділянка в порядку черговості.

Отримати додаткову інформацію можна в управлінні архітектури і містобудування Комсомольської міської ради Полтавської області (вул. Миру, 24, каб.121, тел. 2-28-46).»

Ознайомитися із реєстром учасників АТО, які звернулися до Комсомольської міської ради Полтавської області стосовно виділення земельної ділянки для індивідуальної забудови можна за наступним посиланням.

Завантажити реєстр ( [attachment=602:tablicya.xls] )

Начальник управління архітектури і містобудування
Л. В. Кириченко