Уже стало доброю традицією після покладання квітів до меморіалу «Вічний вогонь» делегації Комсомольської міської організації ветеранів війни та праці (голова ради, Почесний ветеран України Віра Минівна Станицька) і Комсомольської міської організації інвалідів Великої Вітчизняної війни і Збройних сил (голова ради Тимофій Харламович Михайлов) вшанувати пам’ять загиблих біля  обеліску Слави на острові Мужності. Очолювала поїздку заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева.

Слова глибокої поваги й щирості адресувала присутнім ветеран Великої Вітчизняної війни, ветеран праці Галина Григорівна Сізінцева: «Подвиг радянських воїнів ніколи не зітреться в пам’яті вдячних нащадків. Земля їм пухом! Низький материнський поклін за їх мужність і молодість, які віддали заради життя інших! Мирного неба нашій землі!»

Ветерани опустили вінок на води Дніпра-Славути, яскраві корзини квітів встановили на постамент, низько схиливши сиві голови. І  кожного пам’ять повернула до величезного кровопролиття ХХ століття, до спогадів про побратимів, про рідних, які пішли за межу життя, боронячи мир, сонце, посмішки, дитячий сміх.