13 жовтня напередодні державного свята Дня захисника України у великій залі міського Палацу культури і творчості відбулися урочисті заходи, присвячені захисникам Батьківщини.

З вітальним словом до ветеранів, учасників бойових дій, гостей свята звернувся міський голова Дмитро Биков. «День захисника України – свято, пов’язане з християнським святом Покрови Пресвятої Богородиці, яке асоціюється з козацькою славою, козацькими традиціями, історією України. Для нас це свято особливо важливе тим, що саме на прикладі служіння своїй Батьківщині, військовому обов’язку, ми можемо давати приклад і виховувати нашу сучасну молодь, бо поряд з нами живуть хлопці, які пройшли горнило війни і своїм прикладом являють твердість духу й вірність присязі. Це зараз справжні речі, на які треба звертати увагу. Я хочу згадати наших земляків, які віддали своє життя за цілісність і незалежність України, – Микола Зайцев, Сергій Гирман, Олександр Білокінь, Віталій Кондаков, Олександр Шалесний, Євгеній Волошин. Світла їм пам’ять!» – сказав Дмитро Биков. Усіх присутніх привітав зі святом, побажав здоров’я, твердості духу, миру, віри у світле майбутнє нашої країни.

До привітань приєднався військовий комісар підполковник Едуард Марченко, який звернувся до гостей заходу, призовників осені 2017 року, їх батьків з побажаннями миру й добра.

Під час урочистостей міський голова Дмитро Биков і військовий комісар Едуард Марченко вручили нагороди землякам-учасникам бойових дій – орден «За мужність» ІІІ ступеня сержанту Віталію Михайловичу Кондакову (Указ Президента України №339/2016 від 22.08.2016); Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу Головнокомандувача Збройних сил України Олексію Халізову (наказ штабу Головнокомандувача Збройних сил України №314 від 24.07.2017); медаль «Захиснику Вітчизни» Дмитру Чигорку (Указ Президента України №161/2017 від 13.06.2017).

Оголошено Подяки міського голови з нагоди Дня захисника України членам громадських організацій «Учасників бойових дій на Сході України» та «Комсомольської міської спілки ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій» – Григорію Ганзину, Ігорю Городецькому, Артему Парменку, Олександру Великому, Сергію Волкову, Денису Дерипасці, Станіславу Довгому, Миколі Сольцу, Яношу Якобу.

До лав Збройних сил України призову осінь-2017 року урочисто провели молодих горішньоплавнівців – Владислава Плотнікова, Максима Козуба, Едуарда Кунавіна, Владислава Луб’яна, Олександра Омельченка, Владислава Прекрасного, Миколу Скунця, Олександра Святодуха, Артема Томашевського. Голова призовної комісії, секретар міської ради Сергій Дорота та військовий комісар Едуард Марченко вручили новобранцям Наказ призовнику від громади м.Горішні Плавні та подарунки.

Творчі колективу міського Палацу культури і творчості вітали ветеранів, учасників бойових дій, військовослужбовців, гостей урочистого свята яскравими художніми номерами.