18 липня, напередодні професійного свята гірників і металургів, Комсомольськ отримав подарунок у вигляді трьох дитячих гумористичних скульптур. В урочистих заходах по їх відкриттю взяли участь міський голова Сергій Супрун, заступник міського голови Тетяна Прокопенко, секретар міської ради Неллі Карпець, громадськість, ЗМІ та гості нашого міста — Почесні громадяни Комсомольська Олександр Попов та Олександр Мороз.

Нагадаємо, що за ініціативи клубу Почесних Громадян Комсомольська (які надали фінансову допомогу на реалізацію даного проекту), згідно із розпорядженням міського голови Сергія Супруна, протягом січня-квітня 2008р. у місті відбувався конкурс дитячої гумористичної скульптури. Окрім ескізів, від учасників конкурсу вимагалось вказати місце розташування скульптури і придумати легенду, з нею пов\'язану. У конкурсі взяли участь переважно учні художньої школи, а також учні загальноосвітніх шкіл міста у віці від 7 до 17 років.

Серед переможців конкурсу — скульптура Яна Помігуєва ("Лавочка Амура") та малюнки Катерини Сідько ("Маля в капустці") і Яни Зав\'ялової ("Розумна сова"). Вони пропонували встановити свої скульптури біля приміщення РАЦСу та дитячої бібліотеки, і їхнє бачення знайшло підтримку міської влади.

18 липня авторам цих робіт випала честь відкрити скульптури, виконані за їхніми ескізами місцевим скульптором Олегом Рябо. Діти дуже хвилювалися, розказуючи про те, що надихнуло їх на створення саме таких образів. Катя Сідько зізналася: «У мене є маленькі братики. Я дуже люблю немовлят, тому моє «Маля в капустці» є своєрідним подарунком для них».

Після урочистого перерізання червоної стрічки, на «Лавочці Амура» сфотографувалась подружня пара, яка щойно взяла шлюб у місцевому РАЦСі.

Громадськість, присутня на відкритті скульптур, побажала молодому подружжю міцного шлюбу, благополуччя і добробуту на довгі роки