22 червня 2021 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради за головування першого заступника міського голови Олександра Чуприни. 


Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Любові Романівни Брагілєвої, директора міської виставкової зали, організатора виставок художників, ведучої на місцевому телебаченні передачі «Діалоги з художниками», автора рубрики «Культура» щотижневика «Телеекспрес», натхненника проєкту «Місто на мольберті».


Члени виконавчого комітету в розділі питань економічного розвитку, майнових та природних ресурсів заслухали звіт директора комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» Олени Дудко про результати фінансово-господарської діяльності закладу за 2020 рік. Зокрема директор сказала, що до складу закладу у 2020 році входили 7 бібліотек: центральна міська бібліотека, міська дитяча бібліотека і 5 бібліотек-філій: бібліотека-філія №1(м-н Піддубне), бібліотека-філія № 2 (с. Дмитрівка), бібліотека-філія № 3 (с.Кияшки), бібліотека-філія № 4 (с. Салівка), бібліотека-філія № 5 (с.Келеберда). У цьому році до закладу приєднались бібліотека-філія № 6 (с.Григоро-Бригадирівка), бібліотека-філія № 7 (с. Солошине). Протягом 2020 року бібліотеками закладу було обслуговано 8103 користувачі, відвідування склали 48493, книговидача становила 182700 примірників. В умовах карантину для читачів була започаткована нова послуга – замовлення літератури онлайн. У 2020 році цією послугою скористались 480 користувачів. При бібліотеках закладу в режимах онлайн та офлайн працювало 13 клубів за інтересами: «Бібліодача», «Від серця до серця» (на базі Горішньоплавнівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина»), «Оберіг» (спільно з ГО «Стимул» для людей з особливими потребами), 2 клуби «Орхідея», «Пісенний калейдоскоп», «Рукодільниці», клуб орігамі «Мрія», літературна студія «Слово», ПЕН-Салон «ЛІТЕРАТОР», «Фотокухня», клуб любителів «Фотосушки», клуб любителів настільних ігор «Develop with joy». Сайт комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» за 2020 рік відвідали та переглянули користувачі Інтернету з 9 країн світу: України, США, Росії, Німеччини, Іспанії, Китаю, Канади, Нідерландів та Ірландії. Загальний показник відвідувачів сайту склав 2314 чоловік, де було опубліковано більше 100 статей за рік.


Задля промоції книги та читання у 2020 році була підвищена активність на раніше створеній сторінці Центральної міської бібліотеки у мережі «Фейсбук» у групі «Lib.Like.Love», у блозі методично-бібліографічного відділу центральної міської бібліотеки БібліоЛясе. Також на Facebook міською дитячою бібліотекою було створено нову сторінку «Завзяті читайлики», а відділами обслуговування центральної міської бібліотеки – сторінку «Літературне намисто». Загалом за рік біло розміщено більше 800 публікацій у соціальних мережах. За 2020 рік кількість відвідувачів сторінки Центральної міської бібліотеки збільшилась на 570% (кількість переглядів була більше за 1500).

У 2020 році продовжено роботу над проєктом «Книжкова полиця», започаткований спільно з радіо «Кварцит» в ефірі радіостанції «UA: Радіо «Промінь». У рамках цього проєкту відбулися огляди книжкових новинок. За рік жителям міста було представлено 35 нових книжок. За 2020 рік у газетах «Телеекспрес» та «Хроніки тижня» було надруковано 14 публікацій, присвячених діяльності бібліотек; на телебаченні «ГОК ТВ» вийшло 15 сюжетів про роботу бібліотек, на радіо прозвучало 14 репортажів про цікаві події в бібліотеці. Велика просвітницька робота в галузі мистецтва проводилася у виставковій залі. Протягом 2020 року організовано 7 виставок, зустрічі з художниками. Директор виставкової зали є автором 7 телепередач рубрики «Діалоги з художниками», а також 10 статей в газеті «Телеэкспресс».


Протягом року заклад брав участь у проєктах: «Стратегія розвитку міста» з проєктом «Новітня бібліотека – розвиток заради майбутнього». Української Бібліотечної Асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»; проєктах комунального закладу «ЦБС»: «Духом сильна Україна», «Про минуле в ім’я майбутнього» та ін.


За 2020 рік закладом було придбано такі основні засоби: арка для фото-зони – 13,4 тис. грн, телевізор (1 шт.) – 30 тис. грн, меблі для Інтернет-центру – 83 тис. грн. Проведено капітальний ремонт актової зали та Інтернет-центру на суму 250,0 тис. грн, закуплені меблі на суму 83,0 тис. грн, здійснена заміна дверей 79,0 тис. грн.


За період з 2016 по 2020 рік зроблено капітальні ремонти Культурного центру, актової зали та Інтернет-центру, відбулася реконструкція санвузлів центральної міської бібліотеки, холу та санвузлів міської дитячої бібліотеки. Також було замінено вікна та двері у цих бібліотеках. Закуплено нової літератури для бібліотек системи на суму 300 тис. грн. Встановлено охоронну сигналізацію, пожежну сигналізацію у центральній міській бібліотеці та камери відеоспостереження у холі міської дитячої бібліотеки. Придбано 14 персональних комп’ютерів, ноутбук та АБІС «IRBIS», телевізори, багатофункціональні пристрої, кондиціонери, меблі та ін. Для Культурного центру закуплено 12 персональних комп’ютерів, телевізор та інше технічне обладнання. 


Також заслухали звіт директора Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні Марини Безсмольної про результати фінансово-господарської діяльності закладу за 2020 рік. співробітники музею брали участь у роботі Дніпропсельської ранньослов’янської археологічної експедиції ІА НАН України під керівництвом Ю.Ю. Башкатова (територія зони розширення діяльності ТОВ «Єристівський ГЗК»). У результаті, фонди музею поповнились новими експонатами, а до експозиції «Скансен», що біля музею, перевезено кам’яний поховальний ящик (зрубної культури) та кам’яну стелу (катакомбної культури); проводилися науково-етнографічні експедиції в с. Махнівці, с. Петрашівці; систематично проходила наукова інвентаризація предметів, що поступали до основного та науково-допоміжного фонду музею; проходив збір експонатів для поповнення фондів; продовжувалося детальне вивчення теми «Археологія нашого краю» по визначенню, датуванню, опису предметів, виявлених в околицях міста: робота з археологічними колекціями О.Б. Супруненка, Ю.Ю. Башкатова, В. Шерстюка; працювали у складі Всеукраїнської палеонтологічної експедиції інституту зоології ім. Шмальгаузена. 


Брали участь у роботі VIII науково-практичної конференції, що проходила на базі Національного Києво-Печерського заповідника, присвяченої проблемам розвитку музейної педагогіки, сучасної інтерпретації історико-культурної спадщини, використання її потенціалу в освіті та вихованні дітей; інформаційно підтримали проєкт «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради «Віртуальні мандрівки Полтавщини»; у зв’язку з розширенням Горішньоплавнівської міської територіальної громади у кінці 2020 року до структури Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні у форматі відділу приєднали Дмитрівський сільський музей. До 60-річного ювілею міста було видано книгу «Горішні Плавні: від давнини до сьогодення. Історія у фотографіях, предметах, документах». Ця праця стала своєрідним відображенням роботи музейних закладів міста, які у 2020 році святкували свої ювілеї - Краєзнавчий музей міста Горішні Плавні - 20 років, музей ПрАТ «Полтавський ГЗК» - 30 років. До Новорічних та Різдвяних свят було підготовлено репринтне видання книжечки 1917 року - Різдвяний збірничок оповідань, колядок і щедрівок з нотами під назвою «Сніжинки», при підготовці якого була проведена цифрова реставрація.


Директор комунального підприємства «Міський Палац культури і творчості» Олександр Меренков прозвітував про фінансово-господарську діяльність підприємства за 2020 рік та І квартал 2021 року. У зв’язку з приєднанням до структури комунального підприємства «Міський Палац культури і творчості» клубів с. Келеберди, с. Салівки, с. Дмитрівки, с. Кияшки, с. Григоро-Бригадирівки та с. Солошино станом на 01.04.2021 на підприємстві працюють 26 аматорських творчих колективів, 12 з яких мають звання «народний» і 3 колективи мають звання «зразковий». Кількісний склад аматорських творчих колективів складає близько 839 чол., з них 594 чол. – діти, 245 чол. – дорослі.


Творчі колективи Палацу культури і творчості брали активну участь у фестивалях та конкурсах міжнародного, всеукраїнського та обласних рівнів: Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Жовтневий мир фест» м. Дніпро - народний ансамбль бандуристів – Лауреат І премії (змішана вікова категорія); дистанційна участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «UKRAINE ART FAVORITE FEST 2020» м. Полтава - зразковий цирковий колектив «Шанс» - «Кращий сценічний образ», Лауреат І премії (акробати); Лауреат ІІ премії (жонглери); регіональний фестиваль із сучасної та естрадної хореографії «Відкриття танцювального сезону» м. Кременчук - зразковий цирковий колектив «Шанс» - І місце в категорії «Соло»; дистанційна участь у IV Відкритому конкурсі народно-сценічного танцю «Джерела надії» м.Гадяч – зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» - «ГРАН-ПРІ» (1 вікова категорія); участь в онлайн-фестивалі «FAVORITES VOKAL Барселона Іспанія» - народний шоу-гурт «Дніпровські зорі» - І та ІІ місця (отримав колектив); І місце (солістка);  Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «DANCE PORTAL FEST 2021» - колектив сучасного танцю «TOPBODYDANCE» - І місце у віковій категорії 10-13 років; Всеукраїнський конкурс мистецтв «Фаворити української сцени» м. Полтава - зразковий шоу-гурт «Парне молоко» - «ГРАН-ПРІ» у категорії «Мікс».


Протягом 2019, 2020 років та І кварталу 2021 року за рахунок отриманих доходів та додаткового фінансування виконано значний обсяг робіт зі зміцнення матеріально-технічної бази підприємства: частковий ремонт системи опалення із заміною радіаторів і стояків; ремонт підпорної стіни службового входу та пандуса для людей з обмеженими можливостями; частковий ремонт системи холодного водопостачання; роботи з часткового оновлення полового покриття великої зали (заміна ковроліну); часткова заміна розбитих скляних вітражів фасаду будівлі; частковий ремонт штукатурного покриття будівлі Палацу культури і творчості; технічне обслуговування сценічних підйомних механізмів; роботи, направлені на збереження енергоресурсів: утеплення технічних поверхів будівлі; встановлення та оновлення теплоізоляції трубопроводів системи опалення; заміна електричних ламп на світлодіодні тощо; придбані та встановлені кондиціонери в гримерних кімнатах та приміщенні костюмерної; придбано сценічних костюмів і театральних костюмів для вистав (постановок) на суму 212,3 тис. грн, з них: 2019 р. – 163,2 тис. грн, 2020р. – 49,1 тис. грн; постійно поповнюється матеріально-технічна база для роботи творчих колективів Палацу культури і творчості (придбання сценічних костюмів, музичних інструментів, сценічного взуття, оргтехніки, меблів, спецінвентаря тощо). За рахунок коштів місцевого бюджету було виконано: ремонт системи опалення із заміною радіаторів і стояків в кабінетах для занять творчих колективів – хору ветеранів, колективу бального танцю «Астра», колективу сучасного танцю «TOPBODYDANCE»; влаштування підвісної стелі типу «армстронг» із заміною світлодіодних світильників в танцювальному класі колективу сучасного танцю «TOPBODYDANCE»; влаштування підвісної стелі типу «армстронг» із заміною світлодіодних світильників в приміщенні клубу с. Келеберди; встановлення охоронної сигналізації клубу с. Келеберди; придбання сценічних костюмів для творчих колективів с. Келеберди; придбання столів, необхідних для проведення заходів в с. Келеберді.


Звіти директорів взяли до відома. Вирішили рекомендувати міському голові продовжити строк дії контракту з директором комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області» Оленою Дудко, директором Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні Мариною Безсмольною, директором комунального підприємства «Міський Палац культури і творчості» Олександром Меренковим.


Члени виконкому схвалили проєкт Порядку виплати винагород спортсменам – чемпіонам та призерам чемпіонатів України, Європи та світу з олімпійських видів спорту, чемпіонам та призерам Європейських, Олімпійських, Паралімпійських ігор та їх тренерам. Погодили облікову політику комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Горішні Плавні Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області». Схвалили зміни до Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки Горішньоплавнівської територіальної громади Полтавської області на 2017-2021 роки, включивши до складу учасників програми Кобеляцьку міську раду Полтавського району Полтавської області, яка звернулася з клопотанням співфінансування місцевої пожежної команди №2 с.Озера  для обслуговування населення Східного старостинського округу (сіл Григоро-Бригадирівки, Мотрино, Солошине).


Схвалили проєкт Програми сприяння управлінню Державної казначейської служби України у м. Горішніх Плавнях Полтавської області у покращенні умов обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на 2021 рік, проєкт Програми «Фінансова підтримка комунального підприємства «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» та здійснення внесків до його статутного капіталу на 2021-2023 роки».


У розділі питань гуманітарного та соціального напрямків доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з червня 2021 року. Заслухали питання служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики щодо визначення місця проживання малолітньої дитини, про дозвіл на здійснення правочину стосовно житла малолітніх, про підтвердження місця проживання малолітньої дитини.


Розглянули питання «Про визначення перевізника на приміському автобусному маршруті, що не виходить за межі території Горішньоплавнівської міської територіальної громади», вирішивши оголосити конкурс з визначення перевізника для здійснення перевезень пасажирів на приміському автобусному маршруті загального користування №30 «Південний – Солонці (через Кузьменки», довжиною в обох напрямках 57 км, час руху 3 год., 25 зупинок, 20-55 пасажирів ІІ класу. 


Заслухали питання про внесення змін у додаток до рішення виконкому від 20.10.2020р. № 282 «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв бюджетним установам та організаціям Горішньоплавнівської територіальної громади на 2021 рік». Зміни стосуються ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені В.О.Нижниченка: Філія «Солошинська ЗОШ І-ІІ ступенів». У грудні 2020 року, до передачі на баланс ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О. Нижниченка приміщень Солошинської ЗОШ І-ІІ ступенів, вийшов з ладу газовий лічильник, за яким ведеться нарахування для даних приміщень. Тому нарахування за використаний газ по філії «Солошинська ЗОШ І-ІІ ступенів» газорозподільна організація ТОВ «Полтавагаззбут» проводила, виходячи з потужності газового котла, що призвело до значного збільшення об’єму використаного газу. На сьогодні спожито 25 875 м³ газу. Залишок ліміту для філії 4 825 м³ газу, що складає лише 15,7%. Враховуючи споживання газу в попередні роки, на період жовтень-грудень потреба в природньому газі складає 25 000 м³. Запропоновано в поточному році збільшити ліміт споживання природного газу по філії «Солошинська ЗОШ І-ІІ ступенів» на 20 000 м³.


ПСМНЗ «Дитяча художня школа»: з жовтня 2020 року в ПСМНЗ «Дитяча художня школа» використовується ємнісний водонагрівач (1,6 кВт; 50 л) для задоволення потреб у гарячій воді. Необхідно збільшити ліміт споживання електроенергії для даного закладу на 1,5 тис. кВт∙год.


Члени виконавчого комітету заслухали питання архітектури і містобудування щодо надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами по вул. Молодіжній та по просп. Героїв Дніпра.