26 грудня міський голова Дмитро Биков провів останню апаратну нараду у 2016 році, у ході якої окреслив головні події та досягнення. Очільник міста відзначив, що основний фінансовий документ 2017 року – бюджет – прийнято на рівні держави, області та міста.

Міський голова прозвітував, що за 9 місяців 2016 року в економіці Горішніх Плавнів простежується позитивна динаміка розвитку господарського комплексу. Про це свідчать факти збільшення розміру середньомісячної заробітної плати, збільшення інвестицій в основний капітал тощо. Горішні Плавні посіли загальне 1 місце серед міст обласного значення та м. Полтави за напрямами діяльності:«Економічна ефективність», «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна  діяльність», «Населення та ринок праці».

Міський голова доповів, що за 9 місяців 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу по місту Горішні Плавні склав 13,2 млрд  грн. У розрахунку на одного мешканця - 241 тис. грн – найвищий показник у Полтавській області. У місті Полтаві показник «Обсяг реалізованої промислової продукції на одного мешканця» дорівнює 90 тис. грн, у Кременчуці – 114 тис. грн. Відзначив, що в загальному обсязі реалізації промислової продукції міста 86% - питома вага ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат».

За 9 місяців 2016 року освоєно капітальних інвестицій на суму 813,9 млн грн - 10,6% до загального обсягу по Полтавській області. Розмір освоєних капітальних інвестицій у розрахунку на одного мешканця в Горішніх Плавнях становить 14,8 тис. грн, у Полтаві -  8,9 тис. грн, у Кременчуці – 5 тис. грн. За показником «Обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком» Горішні Плавні серед інших міст Полтавської області посідають 1 місце.

Міський голова Дмитро Биков зазначив: «У нашому місті постійно, більше ніж у середньому по Україні та по Полтавській області, зростають доходи населення. Середньомісячна заробітна плата працівників за 9 місяців 2016 року складає 6 286 грн. Це на 41,5% більше від середнього показника по Полтавській області (4 442 грн), на 26% вище за середню заробітну плату по Україні (4 989 грн). Для порівняння в Полтаві середня заробітна плата становить 4 642 грн, у Кременчуці – 4 733 грн, у Миргороді – 3 770 грн, у Лубнах – 3 352 грн, у Гадячі – 4 068 грн».

Поінформував, що наявна заборгованість із виплати заробітної плати по колу звітуючих підприємств станом на 01 жовтня 2016 року по області становить 28,7 млн грн. У Полтаві цей показник дорівнює 11,4 млн грн, у Кременчуці – 3,2 млн грн, у Горішніх Плавнях - 739,3 тис. грн (ПАТ «Рижівський гранкар’єр»).

Дмитро Биков повідомив про стан демографічної ситуації в місті: чисельність наявного населення Горішньоплавнівської міської ради станом на 01 жовтня 2016 року склала 54 673 особи. За січень - вересень 2016 року на території міськради народилося 333 дитини. Міграційний приріст населення становить 56 осіб (до Горішньоплавнівської міської ради прибуло 234 особи, вибуло 178 осіб).

Очільник міста прокоментував стан розвитку малого бізнесу. Розмір надходжень до міського бюджету від діяльності фізичних осіб за 9 місяців 2016 року склав 15,4 млн грн, що на 38,3% більше в порівнянні з 9 місяцями 2015 року.