ІV Дитячі муніципальні слухання «Зребережемо тепло – збережемо Україну»

24 жовтня  у великій залі виконкому  відбулися  ІV Дитячі муніципальні слухання на тему:  «Зребережемо тепло – збережемо Україну». В заході взяли участь міський голова С.А.Супрун, директор теплокомуненерго М.М.Лихожон, начальник управління ЖКГ  П.Б.Василюк, заступники директорів з навчально-виховної роботи та завучі початкових класів міста, засоби масової інформації м.Комсомольська, дитячі та підліткові об’єднання міста та екологічні агітбригади учнів початкових класів.

До зібрання звернувся міський голова С.А.Супрун. Він зазначив, що «проведення таких заходів є надзвичайно актуальним, оскільки  учнівське середовище є тим благодатним ґрунтом, з якого проростають доброта, любов до ближнього, турбота про землю, рідний край, планету, усвідомлення потреби заощаджувати природні ресурси. Приємно усвідомлювати, що наші діти виховуються в дусі відповідальних та свідомих майбутніх споживачів житлово-комунальних послуг, зокрема, теплопостачання; які розуміють важливість збереження енергоресурсів та своєчасність сплати за отримані послуги. Я вдячний  педагогам, які проводять відповідну роботу в навчальних закладах, переконуючи в тому, що саме від звичайних споживачів, їх освіченості залежить чи буде теплим і комфортним наш дім».

Далі перед учасниками форуму виступили учасниці еколого-пошукового загону «Краплинка» Анастасія Ольховська та  Аня Добравічус.

Надзвичайно цікавим та яскравим виступ екологічних загонів всіх шкіл міста та Дмитрівської ЗОШ в конкурсі агітбригад.    На форумі було прийнято звернення, яке зачитав член еколого-пошукового загону «Краплинка» Володимир Безпоясний.

В ньому, зокрема, наголошувалось, що «процес теплопостачання складний  і дорогий. Тому, якщо ми хочемо, щоб у наших квартирах було тепло, комфортно і затишно, ми маємо підтримувати наше комунальне підприємство теплопостачання, розуміти його проблеми та пам’ятати, що на ньому працюють такі самі люди, як наші батьки. А ще вчасно і повністю розплачуватися за послуги, які надає нам теплокомуненерго. Платити за те, що ти спожив – обов’язок кожної відповідальної та свідомої людини.

Запам’ятайте! Тепло входить в квартири і не повертається. А якщо повертається, то у вигляді послуг за теплопостачання, за які наші батьки сплачують гроші. Наведу декілька фактів втрати тепла та порад, які допоможуть зберегти тепло і кошти.

Факт перший: Майже 30% всього тепла виходить з вашої оселі через шпаринки у дверях та вікнах.
Порада: Заклейте вікна і температура в квартирі підвищиться на 3-4%.

Факт другий: Крім вікон та дверей – тепло виходить через вентиляційні отвори.
Порада: оскільки вентиляційні отвори наглухо закривати не можна, прикривайте їх картоном. Це допоможе підвищити температуру на 2-3%.

Факт третій: Батерея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизнона 10%.
Факт четвертий: Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло.
Порада: Пофарбуйте батерею в темно-коричневий колір і отримаєте тепла на 8-10% більше, ніж з білої.

Факт четвертий: Якщо на вікні довгі штори, то 20% тепла йде на обігрів вікна, а не кімнати.
Факт п’ятий: Взимку через скло у вікні втрачається від 10 до 14% тепла.
Порада: Закривайте вікно на ніч короткими шторами і збережете тепло.

Факт шостий: Тепловтрати через вхідні двері  і  розбиті вікна  складають від 5 до 15% . Закривайте щільно двері у під’їздах своїх будинків. Це допоможе зберегти тепло у будинках.
Пам’ятайте! Тепло не є безкоштовним даром, як, наприклад, сонце або повітря. Воно є товаром, для виробництва якого комунальні підприємства витрачають величезні кошти. То ж бережіть тепло!