alt2 вересня 2010 року у Комсомольську відзначали 65 років з дня закінчення Другої світової війни. З цієї нагоди відбувся мітинг та покладання вінків і квітів до Вічного вогню. В урочистостях взяли участь керівництво міста, ветерани війни, представники громадських та партійних організацій, навчальних закладів, установ, підприємств.

Мітинг відкрив міський голова Сергій Андрійович Супрун. У своїй промові він зазначив, що Друга світова війна принесла людству чисельні жертви і руйнування. У цій війні брали участь понад 60 держав, на території яких проживало 80% населення Землі. На фронтах загинуло, за різними підрахунками, від 50 до 67 млн. осіб. Близько половини загиблих становило мирне населення.

З розбудовою нового демократичного суспільства в Україні зростає актуальність осмислення її минулого, того важливого й неоднозначного шляху, який пройшла вона протягом своєї історії. Для деяких наших співвітчизників війна розпочалася 1 вересня 1939року, але для більшості наших співгромадян вона розпочалася 22 червня 1941 р., коли фашистська Німеччина напала на Радянський Союз, вона не припинялася на території України 1225 днів і ночей, була ареною кровопролитних боїв. Тривала ця найжахливіша в історії людства війна до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» було підписано капітуляцію Японії перед союзними державами. За шість років Другої Світової війни Україна та її народ зробили вагомий внесок у перемогу над ворогом. Великі жертви понесли всі народи тодішнього Радянського Союзу, котрі обороняли, а пізніше визволяли Україну.

Сьогодні ми вшановуємо пам‘ять героїв, які врятували нас від фашистського рабства. Наш громадянський обов\'язок - увічнити пам\'ять усіх полеглих, зберегти всі меморіали та воєнно-історичні реліквії.

Великі слова вічної подяки від нас, нащадків, дорогим ветеранам. Тим, хто залишився живий. Тим, хто приніс звістку про Перемогу . Тим, кому ми будемо завжди зобов‘язані своєю свободою і своїм сьогоднішнім благополуччям.

Про пам’ятні сторінки історії Другої світової війни та внесок наших земляків у перемогу розповіла у своєму виступі голова ради ветеранів міста Комсомольська Віра Минівна Станицька.

Своїми спогадами про бойові дії на Далекосхідному фронті проти Японії поділився учасник війни, призовник останнього призову 1944 року Володимир Михайлович Жовнір. Він закликав рівняйте свої справи і вчинки на звершення героїв минулого, тих, хто не пошкодував себе в ім\'я майбутнього. Берегти бойові і трудові традиції та нагороди батьків, матерів і дідів, родинні реліквії. Не забувати дбати про тих, хто захищав Батьківщину.

Пам\'ятати тих, хто, здолавши коричневу чуму, назавжди пішов у безсмертя