ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ призначається відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 із змінами і доповненнями.
Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї громадян за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов\'язкового відсотка платежу (10 або 15 % середньомісячного сукупного доходу сім’ї).
При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються, виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
За умови призначення субсидії, сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 15 % середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
А якщо сім’я складається з непрацездатних осіб, або в складі сім’ї є неповнолітні діти чи інваліди І, ІІ груп і дохід на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, сім’я сплачує 10 % середньомісячного доходу сім’ї. Додатково сім’ями сплачується вартість послуг, використаних понад норму та вартість додаткової площі житла.
Субсидія не призначається :
- якщо у складі сім’ї працездатні громадяни не перебувають у трудових відносинах, не навчаються за денною формою навчання, не зареєстровані в центрі зайнятості населення протягом 3 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягненням ними 3-ри річного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними 6-ти річного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги);
- заявник не є власником житла;
- при здачі в найом або оренду житла;
- при наявності у сім’ї двох або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;
- при наявності у сім’ї (незалежно від місця реєстрації її членів) в сукупності більше ніж одного житлового приміщення, загальна площа яких перевищує норму володіння;
- у разі придбання житла протягом року з місяця придбання.
- у разі здійснення будь-ким із зареєстрованих осіб протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купівлі або оплати послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.
- якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім\'ї державним соціальним інспектором з\'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих осіб має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.
При поданні документів для призначення житлових субсидій громадянами заповнюється декларація про доходи та майновий стан, у якій заявником зазначаються всі доходи сім’ї з усіх джерел надходження.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців. На оплату природного газу, що споживається на індивідуальне опалення субсидія призначається на опалювальний період, з 1 жовтня по 30 квітня. У разі коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або за двоставковим тарифом, субсидія призначається на зазначений період починаючи з місяця звернення за її призначенням. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлового-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.
Прийом документів та консультації з питань надання житлових субсидій здійснюються спеціалістами управління праці та соціального захисту населення.
ЗАПИС НА ПРИЙОМ проводиться інформатором – координатором УПСЗН за телефоном „гарячої лінії” 3-26-70 або при особистому зверненні до управління за адресою: вул. Миру, буд.29.