УПСЗН інформує

Управління праці та соціального захисту населення інформує, що з метою вироблення індивідуального підходу у забезпеченні окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації 18.11.2011 Президентом України підписано Закон України № 4064-VІ “Про внесення змін до статті 26 Закону України „Про реабілітацію інвалідів в Україні”. Прийняття вказаного Закону сприяє удосконаленню та покращенню забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, щоб максимально врахувати потреби кожного користувача.

Метою прийняття закону є забезпечення осіб з особливими потребами  технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальним замовленням і надання послуг з їх ремонту шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам-виробникам, які виконали заявки та відповідають кваліфікаційним вимогам.

Слід відмітити, що на сьогодні в області проводиться активна робота по забезпеченню виконання вимог Закону України № 4064-VІ “Про внесення змін до статті 26 Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні”. Так, зважаючи на вказані законодавчі зміни в області на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства створено Сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів. Крім того, в поточному році планується створити ще 2  міжрайонні  сервісні  центри (м. Кременчук, м. Лубни).

Відкриття сервісних центрів     дасть змогу удосконалити та покращити забезпечення окремих категорій населення необхідними засобами реабілітації, для максимального врахування потреб конкретної особи.

Відповідно до Типового положення (наказ Мінсоцполітики № 186 від 19.05.2011), сервісний центр здійснює консультування інвалідів щодо забезпечення технічними засобами реабілітації, вибору моделі і правил користування ними, а також післягарантійне обслуговування у сервісному центрі та гарантійні ремонти за узгодженням з підприємством-виробником відповідно до Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення, переліку таких засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 № 1652.