Управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області повідомляє, що Законом України від 20.03.2023 р. № 2983-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань» передбачено перенесення дати виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань.

Відтепер відповідна виплата здійснюватиметься щорічно до Дня Незалежності України, який відзначається 24 серпня (замість 5 травня).

Суми не виплаченої у 2022 році грошової допомоги у зв’язку з відсутністю технічної можливості здійснювати виплату, одержувачам з територій населених пунктів, на яких велися бойові дії підлягають поверненню отримувачам.

Разова грошова допомога до 5 травня у 2023 році виплачується в таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (якім на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

особам з інвалідністю I групи внаслідок війни — 4 421 гривень;

особам з інвалідністю II групи внаслідок війни — 3 906 гривень;

особам з інвалідністю III групи внаслідок війни — 3 391 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 491 гривень

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій в період Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, учасників Великої Вітчизняної війни і війни з Японією та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, — 966 гривень

5) учасникам війни, нагородженим орденами та медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 612 гривень.

За довідками звертатися за телефоном 44572.