07 квітня в Комсомольську в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 розпочав свою роботу VI Всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй», націлений на активізацію національного виховання учнівської молоді, відновлення давніх українських традицій, обрядів, народних ремесел.

На церемонію урочистого відкриття майстер-фесту завітали почесні гості: перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступник міського голови Надія Угнічева, начальник служби у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко, начальник міського відділу освіти Ірина Шошина, головний спеціаліст відділу освіти Лілія Щербина, завідувач міського методичного кабінету Світлана Негода, депутат міської ради Руслан Басок, головний фахівець з комунікацій ВАТ «Полтавський ГЗК», помічник-консультант народного депутата України Костянтина Жеваго Руслан Клименко, голова Кременчуцького осередку Всеукраїнського об’єднання «Спадкоємці Богдана Хмельницького» Василь Басаргін.

Майстер-фест-2016 зібрав народних майстрів та шанувальників народної творчості з усієї України. У його роботі взяли участь активісти зразкового шкільного музею народознавства «Диво» ЗОШ №1, учні та вчителі Комсомольська, делегації з м. Попасного Луганської області, м. Сміли Черкаської області, м. Краматорська Донецької області, м. Миколаєва, Кременчуцького району заслужені майстри народної творчості України, майстри декоративно-прикладного мистецтва, народні вмільці з м. Комсомольська, с. Дмитрівки, м. Кіровограда, м. Полтави, м. Харкова, м. Дніпродзержинська, смт Опішні Полтавської області, ЗМІ.

Гостей гостинно зустріла дружня родина ЗОШ № 1. У шкільному холі традиційно працювала виставка «Українська народна творчість». Церемонія урочистого відкриття VI Всеукраїнського молодіжного майстер-фесту «Український дивограй» відбулася у святково прикрашеній в національному стилі актовій залі ЗОШ № 1.

З привітальним словом від імені міського голови Дмитра Бикова, Комсомольської міської ради, її виконавчого комітету виступила заступник міського голови Надія Угнічева. Висловила щиру вдячність працівникам служби у справах сім’ї та молоді, міського відділу освіти, адміністрації та педагогічному колективу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 за успішну багаторічну діяльність у напрямку збереження та примноження національних традицій. У ході промов з нагоди відкриття VI Всеукраїнського молодіжного майстер-фесту «Український дивограй» поважні гості побажали учасникам навчитися корисному, знайти нових друзів, мати гарний настрій, отримати приємні спогади. «Пронесіть любов до України крізь ваше життя й передайте її дітям!» - просили вони.

Міські творчі колективи порадували присутніх чудовим виконанням українських пісень. Глядачі помилувалися дефіле юних моделей у вишиванках. На честь відкриття VI Всеукраїнського молодіжного майстер-фесту «Український дивограй» відсалютували зі справжньої козацької гармати. Присутні зробили кілька загальних фото на довгу пам\'ять.

Учасники та гості майстер-фесту «Український дивограй» познайомилися з народною творчістю заслужених майстрів, відвідали майстер-класи «Килимова лялька», «Решетилівський розпис», «Іграшка, яку можна з’їсти», «Дерев’яна іграшка», «Соломоплетіння», «Витинанки», « Лялька-мотанка», «Писанкарство», «Опішнянська кераміка», «Піщана веселка», «Лялька-нитянка». Поспілкувалися, поділилися досвідом за чашкою кави в арт-кав’ярні.

Завершальним акордом першого дня майстер-фесту стали українські вечорниці з народними  розвагами, іграми, танцями, піснями. Окрилені набутими вміннями, досвідом, задоволені від приємних вражень діти разом із дорослими відвідали улюблене місце відпочинку комсомольчан - паркове озеро, де у переднічній тиші послухали передзвін Свято-Миколаївського собору.

Усього в VI Всеукраїнському молодіжному майстер-фесті «Український дивограй» взяли участь близько 100 чоловік.

Авторами проекту є Наталія Тягай – директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Наталія Манько – заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Координатор проекту - Тетяна Оробченко – начальник відділу у справах сім’ї та молоді.