Міський голова Дмитро Биков навів основні показники економічного розвитку міста Горішніх Плавнів за 2015 рік у порівнянні з містами з кількістю населення 50-100 тис. осіб, містами обласного значення та обласними центрами, отримані з Автоматизованої системи муніципальної статистики (проект Асоціації міст України та ПРОМІС).

За обсягом інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування на душу населення та за обсягом прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком на 1 жителя наше місто впевнено посіло 1 місце в Україні.

Обсяг прямих іноземних інвестицій

наростаючим підсумком на 1 жителя, дол. США

За обсягом реалізованої продукції промисловості в розрахунку на 1 жителя наше місто зайняло 2 місцесеред міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб (після Енергодару) і 3 місцесеред міст обласного значення та обласних центрів (після міст Кривий Ріг та Енергодар). Горішні Плавні посіли 2 позицію в рейтингу серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб (після Енергодару-АЕС) і 3 позицію серед міст обласного значення та обласних центрів (після Болехів, Енергодару) за доходами й видатками бюджету. За показником «власні доходи» в розрахунку на 1 жителя м. Горішні Плавні займає 2 місце.

За рівнем середньомісячної заробітної плати одного найманого працівника місто зайняло 3 місце серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб (після Енергодару та Борисполю) і 4 місце серед міст обласного значення (після міст Енергодар, Кузнецовськ, Бориспіль).

Також наше місто в розрахунку на одного жителя - друге серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб та п’ятесеред міст обласного значення та обласних центрів за видатками на освіту; друге та четверте за видатками на охорону здоров’я. За видатками на фізкультуру і спорт Горішні Плавні посіли 1 місце серед міст з кількістю населення 50-100 тис. осіб та 9 місце серед міст обласного значення та обласних центрів.

До відома:

до Автоматизованої системи муніципальної статистики надали свої дані 70 міст.

Назва міста

Населення

Містоутворююче підприємство

Енергодар

54,3 тис. осіб

ВП «Запорізька АЕС»

Кузнецовськ

41,8 тис. осіб

Рівненська Атомна Електростанція

Бориспіль

60,9 тис. осіб

ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль»

Болехів

10,7 тис. осіб

Місто Болехів не відноситься до потужних промислових міст. 1 місце з показників «Доходи на 1 жителя», «Видатки на 1 жителя» отримано за рахунок трансфертів з Державного бюджету. Власні надходження до міського бюджету м. Болехіва невеликі.

Кривий Ріг

645,1 тис. осіб