19 вересня у місті Горішні Плавні стартував традиційний Х форум учнівської молоді «На шляху до Європейського дому», який проходить у рамках реалізації міського проекту «Центр глобального молодіжного партнерства».

Урочисте відкриття форуму відбулося у СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім.Л.І.Бугаєвської. У святково прикрашеній шкільній актовій залі зібралися учасники форуму, представники педагогічних колективів міста, ЗМІ, почесні гості: заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу у справах сім\'ї та молоді Тетяна Оробченко, начальник відділу профілактики та соціальної роботи служби у справах дітей, сім\'ї та молодіжної політики Ольга Когут, завідувач сектору екології та озеленення міста Ірина Чернушиц, головний спеціаліст відділу у справах сім\'ї та молоді Назар Виноградов, начальник відділу освіти Ірина Шошина, завідувач міського методичного кабінету Світлана Негода, головний спеціаліст відділу освіти Лілія Щербина, помічник народного депутата України Костянтина Жеваго Руслан Клименко, начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Полтавський ГЗК» Олександр Сенник, головний фахівець з охорони навколишнього середовища ТОВ «Єристівський ГЗК» Людмила Белуджан, голова батьківського комітету Олександр Красільніков.

Заступник міського голови Надія Угнічева від імені міського голови Дмитра Бикова, Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету звернулася до присутніх із привітальним словом. Відзначила важливу роль активної молоді в житті міста Горішні Плавні. Закликала молодь до плідної роботи, вироблення дієвої концепції розвитку України та просування ідей молодіжної політики у своїх регіонах. Побажала учасникам форуму цінних напрацювань, приємного спілкування, позитивних емоцій та миру.

Директор СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської Алла Тузікова відзначила, що крокуючи у Європу слід нести із собою свою культуру, традиції, цінності та колорит. Подякувала органам місцевого самоврядування, підприємствам групи Ferrexpo, народному депутату України Костянтину Жеваго за багаторічну фінансову підтримку заходу.

На адресу учасників форуму учнівської молоді пролунали вітання та теплі побажання від начальника відділу освіти Ірини Шошиної, помічника народного депутата України Костянтина Жеваго Руслана Клименка, начальника відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Полтавський ГЗК» Олександра Сенника. Чудовою концертною програмою вітали гостей форуму вихованці СЗОШ № 5. На приємну згадку про захід зробили спільне фото.

За 10 років участь у форумі взяли понад 1200 дітей з 18 регіонів України, Молдови, Польщі, Білорусії. У 2017 ювілейному році у його роботі беруть участь команди із Дніпра, Харкова, Кривого Рогу, Києва, Шостки, Черкас, Полтави, Хорола, Миколаєва, Миргорода, Новоселівки (Чернівецька область), Дніпрорудного (Запорізька область), Великих Кринок (Полтавська область), Горішніх Плавнів.

Ключовою темою Х форуму учнівської молоді «На шляху до Європейського дому» стала тема екологічної безпеки та сталого розвитку. У ході роботи форуму для молоді передбачено проведення пізнавальних екскурсій по місту, у міський краєзнавчий музей, на сучасне підприємство ТОВ «Єристівський ГЗК»; проведення цікавих уроків у школі екологічного життя,  майстер-класів «Нове життя старих речей», патріотичної акції «Єднаймося, браття, навколо багаття!».