09 лютого у великій залі Комсомольської міської ради за участю міського голови Дмитра Бикова відбулася урочиста церемонія вручення державних нагород учасникам бойових дій на сході України.

У заході взяли участь секретар Комсомольської міської ради Сергій Дорота, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, заступник Комсомольського районного військового комісара Володимир Пучков. Були присутні депутати міської ради, керівники структурних підрозділів виконкому, учасники АТО, їх близькі та рідні, представники громадських організацій, волонтери, студентська та учнівська молодь, ЗМІ.

Урочисту церемонію, присвячену мужнім воїнам, які захищали та продовжують захищати нашу рідну Батьківщину на сході України, відкрито під звуки державного гімну. Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам\'ять героїв, які полягли, захищаючи східний кордон країни. Комсомольчани завжди будуть пам’ятати героїв-земляків, які вже ніколи не повернуться додому: Миколу Зайцева, Олександра Білоконя, Сергія Гирмана, Віталія Кондакова.

Не так давно у Комсомольську рідним загиблих було вручено державні відзнаки. Указом Президента України за особисту мужність та героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності країни, майора Миколу Зайцева посмертно нагороджено орденом "За мужність" III ступеня. За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті Державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України Сергія Гирмана посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Його вручили сім’ї героя разом з медаллю «За жертовність і любов до України» від Української православної церкви Київського патріархату та відзнакою «Мужність, честь, закон» від командування батальйону «Кривбас». Матері загиблого комсомольчанина Олександра Білоконя вручено державну нагороду України – орден «За мужність» ІІІ ступеня, за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

У ході урочистостей міський голова Дмитро Биков привітав воїнів з отриманням державних нагород, подякував за патріотизм, мужність, незламність духу, побажав їм перемоги, миру, міцного здоров’я.

Почесну місію нагородження героїв виконали міський голова Дмитро Биков, заступник Комсомольського районного військового комісара Володимир Пучков, який зачитав указ Президента № 722 2015 року «Про відзначення державними нагородами України». За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі орденом «За мужність» II ступеня відзначено старшину Олександра Великого, орденом «За мужність» III ступеня - старшину Вячеслава Рубеля й солдата Володимира Гордієнка. Відповідно до Указу Президента  від 08 травня 2015 року медаль «Захисник Вітчизни» вручили Володимиру Кіценку. На згадку про урочистості бійцям презентували подарунки з символікою рідного міста.

Згідно з витягом із наказу військового комісара Комсомольського районного військового комісаріату, заохочувальну відзнаку начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України генерала армії Віктора Муженка нагрудні знаки «Учасник АТО» отримали 12 військових.

Прозвучали чудові музичні вітання військовим від Володимира Бреуса (керівник Олена Терешок), вихованців та викладачів ПСМНЗ «Дитяча музична школа»: дуета трубачів Івана та Сергія Шавлаїв (керівник Петро Шевченко, концертмейстер Любов Вергелєсова) та тріо «Гран-прі» (керівник Жанна Фоміна).