Славимо трударІв металургІв!
Свято гірників і металургів – одне з найулюбленіших у нашому рідному місті. Тож не дивно, що його, за доброю традицією, з широким розмахом щорічно відзначає вся територіальна громада. Цьогорічні урочисті заходи, присвячені Дню працівників металургійної та гірничодобувної промисловості, проходили у великій залі ПК і Т. Привітати славних трударів ВАТ «Полтавський ГЗК» з професійним святом прибули почесні гості: народний депутат України К.В. ЖЕВАГО, Почесний громадянин м. Комсомольська, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК»
В.В. ЛОТОУС та голова профспілкового комітету комбінату С.О. АФОНІН, голова Полтавської ОДА О.В. УДОВІЧЕНКО, Почесний громадянин м. Комсомольська, голова КМДА О.П. ПОПОВ, міський голова С.А. СУПРУН Протягом багатьох років Полтавський ГЗК є одним із найкращих підприємств гірничодобувної промисловості нашої країни. Багатомільйонні капіталовкладення в модернізацію і розвиток виробництва, придбання сучасної техніки та обладнання дозволяють підприємству випускати конкурентоздатну продукцію і міцно утримувати позиції на ринку залізорудної сировини. Містоутворююче підприємство - Полтавський ГЗК - забезпечує матеріальну стабільність і впевненість у завтрашньому дні тисячам своїх працівників та їхнім сім’ям. Тож у черговий раз напередодні свята гірників і металургів у Палаці культури і творчості зібралися городяни та гості міста, щоб сказати слова щирої вдячності тим, хто обрав нелегкі гірничі професії, хто залишається надією та опорою юного Комсомольська, хто зробив неоціненний внесок у становлення і розвиток Полтавського ГЗК.
Велика зала, в якій панували піднесеність і святковий настрій, ледве вміщувала всіх бажаючих долучитися до шляхетної справи віншування тих, хто заслужено користується великою повагою за майстерність та відданість улюбленій справі, хто створює добробут і розвиває економіку країни, хто дбає про краще майбутнє своїх дітей та онуків.
Першим шановне зібрання привітав народний депутат К.В. Жеваго. Костянтин Валентинович зазначив, що комбінат щороку збільшує обсяги виробництва, розширює співпрацю з зарубіжними та вітчизняними партнерами. Поряд з ним успішно розвиваються Єристівський і Біланівський ГЗК. «Динамічний розвиток підприємств компанії «Ferrexpo» обумовлений впровадженням сучасної техніки та нових технологій, удосконаленням виробничого процесу. Але головна опора успіху – це надійний, високопрофесійний колектив. Соціальні гарантії та турбота  про кожного співробітника – основа кадрової політики», - наголосив народний депутат. Він побажав гірникам та металургам здоров’я, оптимізму, трудових звершень, злагоди і благополуччя їхнім сім’ям.
Гарні, щиросердні слова привітань та вдячності прозвучали на адресу працівників усіх підрозділів комбінату, ветеранам праці, трудовим династіям із уст голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. Лотоуса. Віктор Вікторович подякував їм за відданість підприємству, обраній справі, за відповідальність і високий професіоналізм та разом з головою профспілкового комітету С.О. Афоніним вручив посвідчення про присвоєння звання «Ветеран праці ВАТ «Полтавський ГЗК» ряду працівників (загальна кількість 40 осіб), які пропрацювали на комбінаті 20 та більше років, зробили особистий внесок в удосконалення організації праці та виробництва, були раціоналізаторами та винахідниками.
Святкові привітання продовжили голова Полтавської ОДА О.В. Удовіченко та Почесний громадянин м. Комсомольська О.П. Попов. Вони побажали трудівникам гірничої та металургійної промисловості невичерпної енергії, щирої вдячності за нелегку працю, достойної шани і добробуту, щоб їхня праця завжди була затребувана. Шановні гості вручили окремим з них Почесні грамоти Полтавської ОДА та Полтавської обласної ради.
Домінантою урочистостей цього передсвяткового вечора стало шанобливе, тепле, сердечне привітання міського голови С.А. Супруна усіх металургів та гірників з професійним святом. Сергій Андрійович підкреслив, що добра репутація підприємства та висока якість продукції – це доробок команди професіоналів, ефективних управлінців нового типу, енергійних та компетентних керівників, які піклуються не тільки про нарощування обсягів продукції, що випускається ПГЗК, а й беруть участь у різних соціальних проектах для створення сприятливих умов життя мешканцям Комсомольська. Очільник міста за особливі трудові успіхи вручив ряду працівників комбінату Почесні грамоти виконавчого комітету Комсомольської міської ради, а від імені територіальної громади, як вдячність, вручив у подарунок К.В. Жеваго ікону Архангела Михаїла, який вважається покровителем і захисником християн, а В.В. Лотоусу - ікону Миколи Чудотворця, який за життя уславився щедрою допомогою людям.

Гарний настрій на святковому заході створювали художні колективи ПК і Т та ансамбль бального танцю «Вікторія» з Кременчука. Суботнього дня святкова програма була не менш цікавою. Адже організатори свята, як завжди, постаралися зробити його видовищним і захоплюючим. Ми пишаємося вами, невтомні, славні трударі  чарівного міста на Дніпрі. Хай у вашому серці вічно панує любов, добро і радість!
Таїсія ЛИМАНСЬКА.
Фото Любові ПОРЕНКО.