З 1 липня 2014 року вступили в дію Урядові зміни, які стосуються призначення державної допомоги при народженні дитини. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.14 р. №208 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.

Заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева погодилася прокоментувати ситуацію з вищезазначеного питання.

Державою встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини, яка народилась після 1 липня 2014 року, що становить 41 280 тис. гривень. Це на 6% більше попередньої суми. Термін виплати допомоги збільшено до 36 місяців.

З 01.07.2014 року об’єднано допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги – допомогу при народженні дитини. Особам, яким призначена допомога при народженні першої дитини (народженої до 30.06.2014 року), що виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн. ( в разі народження в цей період наступної дитини, допомога не продовжується).

З метою збереження  права громадян на зарахування їм часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу,  органими соціального захисту населення будуть здійснюватися відрахування до  Пенсійного фонду України за непрацюючих отримувачів допомоги при народженні дитини та осіб, яким буде здійснюватися виплата допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.

Зменшено перелік документів необхідних для призначення допомоги при народженні дитини та реєстрації її місця проживання (подається заява, паспорт, ідентифікаційний код,  свідоцтво про народження дитини та його копія, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, рахунок з банку на виплату соціальних допомог).

Виплати допомоги при народженні дітей, які народилася до 1 липня 2014 року, продовжуються  без змін.

Минулого тижня  у Комсомольськ  надійшла субвенція на виплату державних соціальних допомог на загальну сумму 2  млн. 522 тис. грн., а саме: допомога при народженні дитини – 1млн. 568 тис. грн., допомога по вагітності та пологах – 17537 грн., допомога малозабезпеченим сім\'ям – 75327 грн.,  допомога одиноким матерям 311025 грн. та інші.  Станом на 17.07. 2014р. профінансовано 1 млн. 923 тис., 18.07.2014р. профінансовано  599, 246 грн.

«Таким чином у місті Комсомольську повністю забезпечено фінансування державних соціальних допомог», - зазначила заступник міського голови.