11 серпня у ході комплексної перевірки стану реалізації заходів державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, цивільного захисту, стану і організації роботи з питань пожежної та техногенної безпеки, готовності органів управління та сил реагування до дій при загрозі та виникнення надзвичайних ситуацій у місті Горішні Плавні відбулося умовне відпрацювання порядку дій в умовах надзвичайної ситуації відповідно до Національного класифікатора України ДК-019:2010 за кодом 10110 «Надзвичайна ситуація внаслідок аварії на транспорті з викиданням (загрозою викидання) небезпечних і шкідливих (забруднювальних) речовин».

Начальник відділу техногенної безпеки Управління державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Гришанін, який очолив комплексну перевірку, прокоментував: «Відповідно до правил в органи місцевого самоврядування надано ввідну для відпрацювання. Умовно було передбачено аварію транспортних засобів, яка спричинила вільний вилив газу пропан-бутану на проїжджу частину та вибух газоповітряної суміші. Органи місцевого самоврядування розпочали дії щодо ліквідації наслідків умовної надзвичайної ситуації. Провели збір сил та засобів у призначеному місці. Усі спеціалізовані служби прибули на місце вчасно. Результати перевірки будуть відомі пізніше».