Свято першопрохІдцІв

Сім років поспіль наприкінці листопада перші будівничі Комсомольська відзначають своє свято - День першопрохідців. Цьогоріч урочистий вечір, присвячений найповажнішим представникам нашої громади, відбувався у великій залі ПК і Т за участю народної артистки України Алли КУДЛАЙ.

День першопрохідців – це свято покоління 60-х, яке вписало свою особливу, пам’ятну сторінку в історію рідного міста, Полтавщини, країни, свято тих, хто вклав частинку власної душі у становлення і розвиток комбінату, територіальної громади.  Це вони, молоді й завзяті будівельники, з усього колишнього СРСР 51 рік тому з комсомольськими путівками в руках і з великою вірою у серці прибули на наддніпрянські простори будувати місто Комсомольськ-на-Дніпрі. Ні холодні степові вітри, ні напружений графік роботи, ні відсутність елементарних побутових умов не змогли завадити втіленню найзаповітнішої мрії будівельників-ентузіастів – побудувати місто-красень. Паралельно з Комсомольськом будувалося містоутворююче підприємство - Полтавський ГЗК, який нині є флагманом металургійної промисловості держави. За все це ми повинні бути вдячні поколінню, яке заклало міцний фундамент подальшого розквіту міста та ефективного розвитку потужного комбінату.

Нинішній святковий вечір розпочався піснею «Комсомольський вальс», яку виконав народний хор ветеранів війни та праці у супроводі оркестру народних інструментів «Барви». Автором тексту і музики цієї чудової пісні є наша землячка, комсомольчанка Анна Григорівна ПРИМА. За традицією, перших будівничих рідного міста і комбінату вітали міський голова С.А. СУПРУН і голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. ЛОТОУС (на фото).

У своєму виступі Сергій Андрійович дякував славним трударям-першопрохідцям за самовіддану, неоціненну працю, за прекрасне місто, яке має перспективу розвитку і економічного зростання, за небайдужість, за активну громадянську позицію, за те, що вони є взірцем для молодого підростаючого покоління. Очільник міста побажав їм щастя, добробуту, злагоди і запевнив, що міська влада завжди пам’ятає про них і робитиме все для того, аби в їхніх родинах панувало лише добро, тепло і радість.
Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. Лотоус від імені багатотисячного колективу підприємства висловив першопрохідцям щиру вдячність за трудовий подвиг, за працю на благо майбутніх поколінь, за те, що сьогодні комбінат успішно розвивається, забезпечуючи перспективу подальшого зростання економіки міста. Віктор Вікторович побажав усім міцного здоров’я, благополуччя й миру. За вагомий особистий внесок у розбудову і соціально-економічний розвиток міста, багаторічну активну громадську діяльність та з нагоди свята окремі члени клубу першопрохідців «Полтавська магнітка» та спілки «Першозасновників Полтавського ГЗК» були нагороджені Почесними грамотами виконавчого комітету Комсомольської міської ради, Подяками міського голови та отримали подарунки від правління ВАТ «Полтавський ГЗК».

Вітали першопрохідців й очільники двох названих громадських організацій – В.Ф. КУБІКОВ та А.М. АНТОНЕЦЬ. У своїй вітальній промові Почесний громадянин міста В.Ф. Кубіков повідомив присутнім, що члени клубу «Полтавська магнітка»

2 листопада 2011 року на своїх зборах прийняли рішення, в якому висловили прохання щодо доповнення меморіалу першопрохідців одним планшетом. На ньому необхідно написати: “Меморіал збудовано і урочисто відкрито 24.04.2010 року завдяки моральній, матеріальній та організаційній підтримці міського голови С.А. Супруна та генерального директора ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. Лотоуса”. Володимир Федорович сказав: «Ми, першопрохідці, вважаємо, що їхні імена повинні бути увічнені, як і наші». Таких імен закарбовано на пам’ятному знакові «Намет» 1278. Святковий захід, приурочений Дню першопрохідців, відбувся завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду «Полтавський ГЗК» та за сприяння виконавчого комітету Комсомольської міської ради.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.
Фото Любові ПОРЕНКО.