Березневого дня на Театральній площі біля міського Палацу культури і творчості Горішніх Плавнів містяни святкували Масницю, народне свято, яке коріннями сягає стародавньої слов’янської язичницької культури.

На площі працювала виставка-ярмарок виробів декоративно-ужиткового мистецтва «Творче містечко», виїзна торгівля.

Колектив Центру дитячої та юнацької творчості вітав горішньоплавнівців розважальною  програмою «Масляну зустрічаємо, весну закликаємо», де учасниками були герої –   Папуга, Бурундук Дейл, Пан Кабан, Зебра Марті, Бегемотиха, Коза, які організовували активні ігри, - «Найкращий кухар», Гра «Турботлива матуся», «Співочий батл», «Найерудованіший кухар», «Передавалки». Юні учасники вокального ансамблю «Зореспів» і «Каприз» дарували учасникам свята композиції «Здрастуй, весно!», «Веснянка», «Земле моя», «Масляна», а хореографічний ансамбль «Ремікс» – композицію «Пліткарки».

Майстер-клас з приготування млинців – сонячного символу Масляної – підготував і розробив ресторан «Комора – перша галушкова мануфактура», на чолі із шеф-кухарем Денисом Барановим. Заклад зібрав і осучаснив вікові традиції української кухні. Перший млинець – символ сонця та його життєдайної енергії – випік міський голова Дмитро Биков за класичним рецептом із пшеничної муки. Згодом на майстер-класі використали ще й гречане та житнє борошно. Містян запрошували скоштувати пшеничні млинці з петрушкою, часником та заправкою із сала; житні млинці зі сметанкою; гречані млинці із шоколадною поливкою. Усього було спечено близько тисячі млинців.

Концертною програмою розважали містян творчі колективи села Дмитрівки, міського Палацу культури і творчості.

На спортивно-розважальному майданчику бажаючі мали нагоду помірятися силою і спритністю у дартсі, армрестлінгу (рукоборстві), піднятті гирі.