Лише недавно, в липні, наші земляки вернулися з перемогами з чемпіонату Європи (Чехія) з веслування на човнах класу «Дракон», на якому збірною командою України було завойовано 3 золоті, 1 срібна та 7 бронзових нагород.

І ось знову приголомшливий виступ наших спортсменів з Драгонботу на чемпіонаті світу в Польщі, в якому взяло участь 15 країн світу. Збірна команда України, до якої входило 14 комсомольчан, у черговий раз довела всьому світу, що Україна – це країна сильних духом і тілом людей. Країна людей, які люблять свою державу, люблять спорт і примножують її славу за кордоном на міжнародних змаганнях.

З 28 по 31 серпня в м. Познань (Польща) пройшов чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон» серед національних збірних команд. Змагалися наші хлопці і дівчата у віковій категорії до 40 років і у віковій категорії 40 років і старше на дистанціях 200м, 500м і 2 км у 20-місних та 10-місних човнах.

Графік змагань був дуже напружений, у зв’язку з великою кількістю учасників. Кожен учасник нашої команди проходив майже по 6 дистанцій на день, але це не стало на заваді до перемог. Наші земляки в загальному підсумку вибороли 4 бронзових, 4 срібних та 6 золотих медалей чемпіонату світу. Найсильнішими суперниками на цьому чемпіонаті світу були спортсмени з Росії та Угорщини.

У загальнокомандному медальному заліку збірна команда України посіла 3 місце серед 15 країн світу (14 медалей), поступившись лише збірним командам Росії (28 медалей) та Угорщини (17 медалей). Успішному виступу комсомольських веслярів на чемпіонаті Європи та світу сприяла напружена тренувальна підготовка, яка проходила протягом травня – серпня 2014р. у різних містах України (Полтава, Київ, Дніпропетровськ, Ковель), а також основні тренування в м. Комсомольську під керівництвом кваліфікованого тренера ГО «Драгонком» - Ханчевського С.М.

Спортсмени команди «Драгонком» дуже вдячні Сергію Михайловичу за допомогу у підготовці до змагань, психологічну підтримку, організацію участі у чемпіонатах Європи та світу. Всі відрядження й тренування та участь у змаганнях проходили за власний рахунок самих спортсменів.

Євгеній Хоруженко, Микола Будзинський, Микола Полюхович на цьому чемпіонаті світу стали 4-х разовими чемпіонами, виборовши золоті медалі на дистанціях 200м, 500м та 2000м у 20-місних та 10-місних човнах.

Тетяна Печонкіна, Надія Городнюк, Олександра Іванова, Інна Скляр стали дворазовими бронзовими призерками на дистанціях 500м та 2000м і вибороли бронзову винагороду на дистанції 200м.

Ігор Демидов, Сергій Радченко, Дмитро Будзинський, Артем Чирва, Денис Городнюк стали чемпіонами світу, виборовши золоту медаль на дистанції 2000м та бронзовими призерами на дистанції 500м.

Євгеній Хоруженко, Ігор Демидов, Дмитро Будзинський, Денис Городнюк, Микола Полюхович - працівники ВАТ «Полтавський ГЗК» та ТОВ «Єристівський ГЗК». Працюючи на комбінатах, вони знаходять час для занять спортом і захищають честь країни на міжнародних спортивних аренах.

За підсумками двох чемпіонатів (Європи та світу) спортсменами м.Комсомольська до скарбнички міжнародних нагород України було внесено 8 золотих, 5 срібних та 9 бронзових медалей. Збірна команда України на цих чемпіонатах була не тільки однією з найсильніших команд Європи і світу, але й найяскравішою, цьому сприяла красива парадна та гоночна форма, яка була виготовлена в м. Комсомольську приватним підприємством «Камелія».

Спортсмени збірної команди України висловлюють щиру вдячність за спонсорську допомогу керівникам ПП «Камелія» Медведєву Миколі та Медведєвій Наталії. Також щиру вдячність за допомогу, без якої не було б таких високих спортивних результатів, команда «Драгонком» висловлює директору ДЮСШ №3 А.К.Шафоростову, тренеру з веслування на байдарках і каное Мацапурі М.І., Благодійному фонду «Полтавського ГЗК» та профспілковому комітету ВАТ «Полтавський ГЗК» і особисто Афоніну С.О.

Попереду у команди «Драгонком» у цьому році ще два важливі старти на Всеукраїнському рівні, тому вони ще порадують нас своїми вдалими виступами.