Історична довідка
про науковців, вчених та геологів, які зробили великий внесок у дослідження Полтавського Подніпров’я та Кременчуцької магнітної аномалії

Вернадський Володимир Іванович – один із засновників і перший президент Української академії наук. Засновник наукових шкіл та науки біогеохімії, вчення про ноосферу. Очолював загін дослідників грунтів у Кременчуцькому повіті 1890-1892 рр.

Доброхотов Микола Миколайович – доктор технічних наук, академік Академії наук УРСР із 1939 р., дослідник Кременчуцької магнітної аномалії. У 1947-1955 рр. головний геолог Кременчуцької геолого-розвідувальної експедиції. Завідувач кафедри металургії сталі Дніпропетровського металургійного інституту у 1935-1941 рр.

Халло Віктор Федорович – з 1953 р. старший геолог Кременчуцької геолого-розвідувальної експедиції. У 1955 р. зробив підрахунки запасів залізних руд Горішнє-Плавнінського родовища. На звітах Кременчуцької геолого-розвідувальної експедиції, у якій працював Халло В.Ф., ґрунтується проект побудови Полтавського (Дніпровського) гірничо-збагачувального комбінату. У 1973 р. нагороджений орденом “Знак Пошани”, лауреат Державної премії УРСР за 1970 р. по розділу “Наука і техніка”. Учасник Великої Вітчизняної війни.

 

Крутиховська Зінаїда Олександрівна – геофізик, у 1945-1947 рр. очолювала геофізичні дослідження на Кременчуцькій магнітній аномалії. У 1954 р. керувала комплексним геологічним дослідженням. Лауреат Державної премії УРСР, заслужений діяч науки УРСР, професор, доктор геолого-мінералогічних наук.

 

Героїв Дніпра – у цьому році відзначається 70-а річниця Перемоги над нацизмом у Європі. У 1943-1944 роках на території м. Комсомольська проходила битва за Дніпро, де 252-а стрілецька дивізія вела оборону рідної землі. Це знакова і важлива подія для нашого міста.