altСтаття 23 Конвенції ООН про право дитини-інваліда вести повноцінне життя в умовах, які забезпечують її гідність, сприяють вихованню впевненості в собі, а також право на особливе піклування, доступ до освіти, відновлення здоров’я, соціального, культурного і духовного життя.
Часто ми не можемо уявити, що саме ховається за оптимістичними, але безликими рядками державницьких документів. Які саме дії? Які конкретні кроки? Світовий досвід реабілітації дітей-інвалідів нагромадив значну кількість ефективних методик. Україна також використовує цей прогрес.
Існує ціла мережа відповідних закладів, до якої входять і центри ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Для чого вони існують? В першу чергу, патронують сім’ї, у яких є дитина з фізичними чи розумовими вадами. Батькам необхідно реально усвідомити суть проблеми дитини, навчити працювати з нею, і тут не обійтись без допомоги спеціаліста. У таких центрах реабілітації програми включають в себе не лише розвиток фізичних можливостей. Не менш важливо допомогти дитині встановити комфортний контакт з оточуючим світом, відновити її моральні сили та душевну рівновагу, зрештою залучити до громадського та культурного життя.
Нині центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів існують у кожній області, зокрема і в Полтавській. Перший в області центр було відкрито в
м. Кременчуці. Четвертий рік поспіль керівництво центру співпрацює із бургомістром німецького міста Штоках Райнером Штольцем. Щороку семеро дітей-інвалідів з Кременчука та сусіднього Комсомольська, які є вихованцями Кременчуцького центру реабілітації, на запрошення пана бургомістра безкоштовно відвідують Німеччину за програмою оздоровлення і відпочинку. Протягом чотирнадцяти днів вони покращують стан свого здоров’я в умовах екологічно чистої зони – на березі одного з найчистіших у світі озер – Бодензеє. Діти проходять обстеження та курс лікування в одному з кращих медичних центрів Німеччини.
alt9 липня в Кременчуцькому центрі реабілітації дітей-інвалідів відбулося урочисте вручення проїзних документів вихованцям закладу, які поїдуть до Німеччини для проходження курсу реабілітації. Зокрема, двоє дітей-інвалідів з Комсомольська – Опара В’ячеслав та Малихіна Тетяна пройдуть курс реабілітації з 12 по 30 серпня.
На святі були присутні діти зі своїми батьками, представники міської влади міст Кременчука та Комсомольська, начальник ОВІРу м.Кременчука. Під час вручення проїзних документів та страхових полісів начальник Кременчуцького ОВІРу Тетяна Печериця привітала дітей та батьків із значною подією в їхньому житті та побажала всім гарного відпочинку. Міський голова Комсомольська Сергій Супрун, поздоровляючи присутніх, зазначив, що міська влада і надалі буде реалізовувати програму реабілітації дітей-інвалідів та всіляко сприяти оздоровленню цієї категорії дітей. Зокрема, з міського бюджету виділяються значні кошти на проведення складних операцій, оформлення візових документів на поїздку до Німеччини також профінансовано повністю. Стосовно співпраці з Німеччиною, а саме з бургомістром Райнером Штольцем, з яким Сергій Андрійович мав зустріч у Комсомольську в квітні цього року, міський голова зауважив: «Я маю надію, що такі стосунки будуть розширюватися. Дуже добре, що ці традиції підтримуються в Німеччині і фінансуються за рахунок благодійництва. Наша міська програма також існує завдяки благодійній підтримці Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».
Директор Кременчуцького Центру реабілітації дітей-інвалідів Юлія Івакіна подякувала представникам влади за фінансову та моральну підтримку і висловила надію та впевненість у подальшій співпраці, а дітям побажала гарного відпочинку. Юлія Станіславівна зробила дітям та батькам солодкий сюрприз – подарувала великий каравай, яким потім всі дружно пригощалися. Крім цього, кожен з дітлахів отримав у подарунок рюкзак.