Спільна прес-конференція міського голови Сергія Супруна

26 грудня у виконкомі Комсомольської міської ради відбулася спільна прес-конференція міського голови Сергія Супруна та голови правління ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” Віктора Лотоуса  для представників ЗМІ Комсомольська.

На зустрічі з журналістами вони говорили про підсумки 2011 року та перспективи майбутнього року.

Міський голова Сергій Супрун під час конференції від імені громади висловив щиру вдячність Віктору Лотосу, трудовому колективу комбінату за відповідальну партнерську співпрацю, яка сприяє розвитку міста. Адже саме в рамках угоди між ВАТ «Полтавський ГЗК» та територіальною громадою міста Благодійним фондом "Полтавського гірничо-збагачувального комбінату" протягом поточного року надано благодійної допомоги на соціальні програми на суму  близько 3,6млн.грн.

Стосовно позитивних моментів у соціально-економічній сфері було відзначено, що в минулому році простежувався динамічний розвиток господарського комплексу.  А саме: збільшувались обсяги виробництва промислової продукції, відбувалось зростання обсягу реалізованої продукції, збільшився розмір середньомісячної заробітної плати, збільшилось надходження інвестицій в основний капітал, відсутня заборгованість із виплати заробітної плати, перевиконано дохідну частину міського бюджету.

Завершено заходи щодо змін межі міста Комсомольськ. Збільшено територію міста на 3371,20 гектара земель, що знаходяться у віданні Комсомольської міської ради, та затверджено територію міста Комсомольськ загальною площею 11096,80 гектара, що розширяє компетенцію і право громади в розпорядженні землями.
Говорячи про економіку Комсомольська, міський голова зазначив, що вона характеризується високим рівнем залучення інвестицій. Обсяг інвестицій в основний капітал збільшився на 59,6%. За цим показником Комсомольськ посідає перше місце серед інших міст Полтавської області.

Досить актуальним у місті залишається житлове питання. На сьогодні  у Державній цільовій соціально-економічній програмі будівництва (придбання) доступного житла взяли участь 7 сімей. Громадяни придбали квартири у новому будинку за 70 % від їх вартості.

Діє «Положення про придбання на пільгових умовах квартир у новозбудованих житлових будинках», згідно з цим положенням найближчим часом 4 працівники бюджетної сфери зможуть придбати квартири. Протягом року забезпечено житлом 13 лікарів на умовах оренди за рахунок коштів благодійного фонду Полтавського ГЗК.

На часі також проблемне питання – реконструкція полігону твердих побутових відходів та встановлення лінії по сортуванню вторинної сировини, а також санація міського звалища. Проблемою залишається недостатнє  освоєння коштів головними розпорядниками. Докладно зупинився міський голова на питанні енергозбереження, наводячи, як приклад, окремі об’єкти в місті. Зокрема, котельня, яка працюватиме на альтернативному виді палива. У наступному році буде збудовано за сучасними технологіями центральний тепловий пункт, який забезпечить населення міста якісною водою.

Наприкінці виступу С.А.Супрун подякував громаді міста та зазначив, що міська влада працювала, спираючись на ідеї та поради городян, вирішуючи таким чином важливі для життєдіяльності Комсомольська питання.

Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус у своєму виступі зауважив, що основна увага на комбінаті приділяється виконанню виробничих програм. Протягом року нарощувалися обсяги виробництва, що сприяло позитивній економічній ситуації на комбінаті. Заробітна плата працівників комбінату у порівнянні з 2010 роком зросла на 23% і складає більш, ніж 4000 грн.

Віктор Вікторович зазначив, що протягом останніх років на ПГЗК широко впроваджується програма модернізації та реконструкції підприємства. Вкладаються значні кошти на закупівлю сучасного обладнання, техніки. В наступному році основні кошти будуть направлені на переробний комплекс. Зокрема, на реконструкцію збагачувальної фабрики, цеху виробництва окотків. Це надаватиме змогу продавати високоякісну залізорудну продукцію, яка на світовому ринку користується попитом, за високими цінами До речі, в 2012 році заплановано виробити окотків у кількості 12 млн.тон.

Стосовно соціальних програм, які діють на ПГЗК – «Соціальний захист і розвиток» та « Благодійний фонд «Полтавський ГЗК», то Віктор Вікторович запевнив: у керівництва акціонерного товариства є прагнення зберегти традиційну практику наповнення благодійного фонду, за рахунок якого, у Комсомольську  реалізуються міські програми: освітлення вулиць, дитсадків, житлового фонду, ремонтні роботи на дорогах, придбання медикаментів і  пального, улаштування пандусів, зубопротезування, дитяче харчування, реабілітація дітей-інвалідів у Кременчуцькому реабілітаційному центрі, фінансування міської лікарні, а також матеріальна допомога соціально незахищеним громадянам. Реалізовується програма пільгового кредитування на придбання житла, нею скористались в минулому році 41 сім’я. У 2011 році сума вкладень благодійних фондів комбінату становить 26 млн.грн. З них на лікування 139 громадянам надано 1млн.600тис.грн., більш як 1300 пенсіонерів, які працювали на комбінаті отримали благодійну допомогу на суму 1млн.900тис.грн.

Стосовно майбутньої співпраці з містом заплановано направлення коштів на підтримку різних соціальних програм у сумі 3,6 млн.грн.

На завершення прес-конференції міський голова Сергій Супрун та голова правління ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” Віктор Лотоус привітали комсомольчан з Новим 2012 роком та побажали всім здоров’я, оптимізму та надії на краще життя.