24 грудня відбулась спільна прес-конференція міського голови

С.А. Супруна та генерального директора ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. Лотоуса, на якій було підбито підсумки соціально-економічного розвитку міста Комсомольська та роботи підприємства ВАТ “Полтавський ГЗК” у 2009 році.

Міський голова С.А. Супрун розповів про основні соціально-економічні показники роботи усіх галузей у 2009році. Зокрема, Сергій Андрійович зазначив:

в економіці міста

- за січень-жовтень 2009 року обсяг реалізованої промислової продукції по місту склав 3070,5 млн. грн., на одну особу – 56477 грн. По обсягу реалізованої промислової продукції на одну особу за січень-жовтень поточного року місто Комсомольськ посідає І місце серед міст Полтавської області;

- чисельність громадян працездатного віку, які мають статус безробітного, (станом на середину грудня) становить 256 осіб. За січень-грудень 2009р. до центру зайнятості населення звернулося 1556 осіб, з них працевлаштовано 1098 осіб, до громадських робіт у літній період було залучено 25 осіб.

рівень офіційного безробіття працездатного населення у Комсомольську становить 0,7%.

у галузі житлово-комунального господарства

У 2009 році були реалізовані або реалізуються до кінця року такі програми:

1) - впровадження проектів реконструкції дворів;

- впровадження проекту «Модернізація систем гарячого водопостачання багатоквартирного житлового будинку із застосуванням теплових насосів

у будинку по вул. Конституції, 42”. Сьогодні, модернізуючи систему гарячого водопостачання шляхом використання теплових насосів, можна використовувати тепле повітря для підігріву води і мати у будинку гарячу воду, значно зменшивши при цьому витрати на її підігрів;

- придбання технічних засобів по утриманню зелених насаджень

(придбано деревоподрібнювач). (Всього на суму 1 600 000 грн.);

2) - програма по використанню коштів від відшкодування втрат сільського господарського і лісогосподарського виробництва (за рахунок цієї програми здійснено укріплення берегів Паркового озера, проведено консервацію земель шляхом заліснення (догляд за захисними насадженнями в районі міського кладовища - 14,85 га), заліснення території з правої сторони дороги на

с. Дмитрівка відповідно до Схеми землеустрою використання та охорони земель на території Комсомольської міської ради, тощо)

(Всього на суму 3 260 101 грн.);

3) виконуються заходи по виконанню програми «Благоустрій міста Комсомольська», заплановані на 2009 рік (всього на суму 5579948 грн.);

4) заходи по виконанню програми «Капітальний ремонт житлового фонду міста Комсомольська» за 2009 рік(всього на суму 3245600 грн.);

5) із екологічного фонду були використані кошти у сумі 1 218 583,40 грн. на

ліквідацію несанкціонованих звалищ, придбання урн для сміття, машини для збору і транспортування відходів, заходи з озеленення міста (придбання дерев і чагарників та полив зелених насаджень), видання поліграфічної продукції та інших заходів з метою пропаганди охорони навколишнього природного середовища.

Крім того, міська влада велику увагу приділяє питанням енергозбереження та впровадженню альтернативних видів палива у житлово-комунальному господарстві міста. Нещодавно Комсомольськ став переможцем конкурсу, оголошеного Фондом сприяння місцевому самоврядуванню, із проектом “Реконструкція котельного обладанання мікрорайону №15 із впровадженням альтернативних видів палива”. Проект фінансуватиметься за кошти Фонду (для цього виділяється 500 000 грн.), міського бюджету

(з бюджету розвитку виділено 350 0000 грн.) та частково — із власних коштів КВП “Комсомольськтеплоенерго”.

у галузі освіти

Робота була проведена у таких напрямках:

- соціальний захист вихованців та працівників закладів освіти;

- стимулювання педагогічних працівників та обдарованих учнів;

- зміцнення матеріально-технічної бази шкіл і дошкільних закладів;

- виконання ремонтних робіт у закладах освіти.

На функціонування програми «Повна загальна середня освіта» використано понад 12 млн. грн. У рамках цієї програми, крім забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти, фінансується підвезення учнів з мікрорайону Низи до шкіл міста (використано за звітний період понад

16 тис. грн.), нагороджуються педагогічні працівники, переможці конкурсів «Учитель року», «Класний керівник року», педагогічні працівники та учні - переможці просвітницьких конкурсів, вчителі і учні - переможці олімпіад та конкурсу - захисту наукових робіт учнів Малої академії наук.

Так, на виконання міських програм по стимулюванню обдарованих учнів заохочено 181 учня на загальну суму 31 600 грн., 85 педагогів на загальну суму 41 250 грн.

Для виконання ремонтних робіт у школах міста із міського бюджету виділено 794,3 тис. грн.; у дошкільних навчальних закладах — 72,5 тис. грн.

Для придбання обладнання на харчоблоки шкіл із міського бюджету виділено 135 тис. грн.

Крім того, із благодійного фонду були виділені кошти на потреби шкіл у сумі 173 тис. грн., на потреби ДНЗ — 180 тис. грн. Окрема фінансова допомога від ВАТ ПГЗК закладам освіти становила 294, 5 тис. грн. Всього ж на заклади освіти у 2009р. було виділено 1 млн. 577 тис. грн.

у галузі культури

У діяльності міської влади серед пріоритетних у 2009 році була культурно-мистецька галузь. Велика увага приділялася покращенню умов культурного обслуговування населення, зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури міста.

У повному обсязі виплачується заробітна плата працівникам установ та закладів культури, повністю проведена проплата за енергоносії.

На функціонування музичної та художньої шкіл у 2009 році витрачено більше 1 млн. грн. за загальним фондом та понад 150 тис. грн. - за спеціальним фондом. На даний час в музичній школі займається 310 дітей, у художній – 140 дітей.

На функціонування бібліотек витрачено за загальним фондом

550,2 тис. грн., за спеціальним фондом – 36,4 тис. грн. На діяльність музею витрачено за загальним фондом – 145,4 тис. грн., за спеціальним фондом –

6 тис. грн.

Відділом культури спільно з творчими колективами закладів культури міста проводились заходи з нагоди відзначення державних та регіональних свят:

до 8 Березня, святкування річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, Дня міста, Дня Перемоги, Дня металурга , Дня Незалежності України, річниць визволення Полтавщини й України від німецько-фашистських загарбників тощо. Крім цього, відбулась церемонія нагородження талановитих і обдарованих дітей “Твоє майбутнє, Комсомольськ”, урочисте вручення медалей випускникам шкіл, Всеукраїнський дитячий фестиваль “Мистецьке сузір\'я”, фестиваль дитячого естрадного мистецтва «Дніпровська хвиля», Молодіжний рок-фестиваль «Крок назустріч», і до 200-річчя з дня народження М.В. Гоголя - урочисте відкриття скульптури Тараса Бульби у с. Келеберда.

Комсомольськ грунтовно готується до святкування свого 50-річного ювілею.

У 2010 році передбачено проведення низки культурно-мистецьких заходів, тому 2009 рік був “підготовчим”: так, у жовтні, напередодні свята Покрови, до Дня українського козацтва вперше було проведено масштабний захід — Всеукраїнський фестиваль “Козацькі сурми”. Резонанс, який ми отримали після проведення цього заходу, підтвердив: ми рухаємось у правильному напрямку, комсомольчанам необхідно пропонувати змістовне, яскраве дозвілля.

У найближчій перспективі планується приділяти більше уваги розвитку туристичної галузі. Для того, щоб забезпечити економічний ефект від роботи у цьому напрямку, Комсомольську необхідно організувати надання додаткових послуг і провести певний комплекс підготовчих робіт. Саме над цим сьогодні працює Координаційна рада з питань розвитку туристичної галузі міста. Одним із вирішальних кроків у цьому напрямку стало проведення 11 грудня громадських слухань на тему “Ставлення територіальної громади до проекту Концепції розвитку прибережної зони м. Комсомольська”. Громада дала міській владі “зелене світло” на впровадження даного проекту в життя.

у галузі фізичної культури і спорту

Відповідно до підсумків роботи фізкультурно-спортивних організацій Полтавської області місто Комсомольськ займає І місце у рейтингу міст та районів Полтавщини щодо створення умов для розвитку фізичної культури та спорту.

Так, протягом 2009 року проведено поточні ремонти яхт-клубу, ігрового залу (вул. Конституції 20), спортивного залу с/к «Динамо», спеціалізованих залів з боксу та дзюдо, велобази. Продовжуються будівельні роботи тенісних кортів та стадіону «Гірник», який планується ввести в експлуатацію в 2010 році.

Щоб стимулювати розвиток спортивно-оздоровчого напрямку, у Комсомольську затверджено відповідну міську програму. Протягом 2009 року стипендію Комсомольської міської ради отримали 23 ведучих спортсмени міста на загальну суму 70 350 грн. Міською радою затверджено також Положення про стимулювання працівників фізичної культури та спорту дошкільних навчальних закладів, шкіл, ДЮСШ міста, спортсменів, спортсменів-інвалідів — переможців та призерів чемпіонатів області, України, Європи, Світу, Олімпійських і Параолімпійських Ігор.

Мабуть, саме тому Комсомольськ має непогані спортивні результати. Так, до складу збірних команд України (основний, кандидати та резерв) зараховано

18 вихованців ДЮСШ міста.

У Комсомольську створено базові засади, за яких щорічно проводяться змагання обласного рівня з таких видів спорту, як кульова стрільба, теніс, плавання, бадмінтон, дзюдо, шахи, триатлон, бокс, веслування, футбол, пауерліфтинг, «Старти надій». Всього протягом 2009 року проводилось

15 змагань такого рівня.

У Комсомольську проводяться змагання Всеукраїнського (національного) рівня:

- Кубок Федерації України з веслування;

- Національний турнір пам\'яті Л.І. Бугаєвської з дзюдо;

- Чемпіонат України з триатлону;

- Чемпіонат України з футболу ( 2 ліга) - « Гірник-спорт»;

- Всеукраїнський турнір пам\'яті В.О. Кікотя з дзюдо;

- Всеукраїнський турнір з тенісу «Ferrexpo».

У 2009 році започаткована міська Спартакіада серед трудових колективів, підприємств організацій всіх форм власності, у якій брали участь 315 мешканців міста, змагання проводились з 7 видів спорту. Переможцем І міської Спартакіади стала команда ВАТ “ПГЗК”.

Новим змістом наповнюється робота спортивних клубів різних форм власності , в яких займається біля 1125 осіб. З усіма клубами, громадськими об\'єднаннями, приватними підприємцями, федераціями з різних видів спорту, що впроваджують фізкультурно-спортивну діяльність у місті, складені договори про співпрацю з відділом з фізичної культури та спорту.

У перспективі в Комсомольську планується будівництво штучних футбольних майданчиків у навчальних закладах міста, встановлення тренажерних майданчиків загальної фізичної підготовки, будівництво спортивно-оздоровчого центру в районі яхт-клубу (майданчики для проведення занять та змагань з баскетболу, волейболу, стрітболу тощо).

політика підтримки сім\'ї та молоді

На реалізацію програми підтримки сім\'ї у 2009 році із міського бюджету виділено 44 тис. грн., для реалізації молодіжних проектів виділено

124 тис. грн. грн.

Велику увагу міська влада приділяє питанню літнього оздоровлення дітей. У 2009 році оздоровлено 4074 дитини (всього у Комсомольську 6081 дитина віком від 7 до 17 років). Із міського бюджету на оздоровлення дітей було виділено 145 000 грн., у тому числі на роботу пришкільних таборів —

100 000 грн., на підготовку до відкриття ДСОЦ “Горизонт” - 20 000 грн., на оплату путівок для дітей працівників бюджетної сфери — 25 000 грн.

З метою військово-патріотичного виховання молоді восени було організовано урочисті проводи юнаків міста до лав Збройних Сил. Крім того, налагоджено співпрацю із керівництвом підшефного корабля — флагманом українського флоту “Гетьман Сагайдачний” - щодо проходження військової служби юнаками з Комсомольська саме на цьому кораблі.

політика соціального захисту громадян

У бюджеті міста постійно зберігається пріоритетність видатків на соціальні виплати і соціальний захист населення.

Так, уже другий рік поспіль у Комсомольську працює міська програма реабілітації дітей-інвалідів. У 2009 році 28 дітей з обмеженими фізичними можливостями користуються послугами Кременчуцького реабілітаційного центру. На реалізацію цієї програми виділено кошти у сумі 168 781 грн.

Надано матеріальної допомоги незахищеній категорії громадян за кошти міського бюджету у сумі 149 000 грн., із благодійного фонду — у сумі

305 434 грн., у тому числі для дітей-інвалідів - 149 434 грн. Всього матеріальну допомогу громадянам надано на загальну суму 454 434 грн.

На соціальний захист малозабезпечених верств населення було витрачено понад 170 тис. грн. Виплата компенсацій була надана 55 особам, які надають соціальні послуги, допомогу на поховання отримало більше 30 осіб, матеріальну допомогу – понад 300 осіб. Крім того, була виплачена матеріальна допомога з благодійного фонду 33 особам. Підтримка Комсомольської міській організації ветеранів війни та праці, Комсомольській міській організації інвалідів та збройних сил була надана у розмірі 50 тис. грн. До 20-річчя заснування клубу “Полтавська магнітка” допомогу отримали і першопрохідці.

Найважливішою із проблем пенсіонерів та осіб із обмеженими фізичними можливостями є дефіцит спілкування, який вони досить гостро відчувають. Тому вже багато років поспіль у Комсомольську працює об\'єднання реабілітації інвалідів та соціальної допомоги “Калина”.

З метою оперативного надання соціальних послуг при цьому об\'єднанні у 2009р. відкрито “соціальний офіс”, який працює за принципом “єдиного вікна” і вже довів свою ефективність.

галузь охорони здоров\'я

По Комсомольській міській лікарні використано коштів по загальному фонду 10,06 млн. грн., по спеціальному – 1,4 млн. грн., в т.ч. по програмах загального фонду: «Цукровий діабет» (1,8 тис. грн.), «Профілактика туберкульозу» ( 5,6 тис. грн.), «Запобігання серцево-судинним захворюванням» (2,5 тис. грн.), «Снід» (1,1 тис. грн.), «Боротьба зі сказом» (10,4 тис. грн.), «Донорство крові та її компонентів» (1,2 тис. грн.).

У 2009 році по міській лікарні закуплено обладнання та медінструментарію на загальну суму 920 500 грн.

За бюджетні кошти закуплено:

- електрокардіограф — 6 700 грн.;

- відсмоктувач медичний (2 шт.) - 4 800 грн.;

- медичний інструментарій — 3 500 грн.;

- м\'який інвентар — 141 540 грн.

Також за кошти міського бюджету і кошти благодійного фонду виконано:

- ремонт інфекційного відділення на загальну суму 282 741 грн.;

- рекнострукцію паталогоанатомічного відділення (за кошти місцевого бюджету) — на суму 72 302 грн.;

- капітальний ремонт 2 поверху хірургічного корпусу (за кошти благодійного фонду) — на суму 30 835 грн.;

- до кінця року за рахунок місцевого бюджету планується придбати ліжка для відділень міської лікарні на загальну суму 20 000 грн. та медичне обладнання за рахунок благодійного фонду на загальну суму 154 753 грн.

По стоматологічній поліклініці:

Закуплено за бюджетні кошти 3 комп\'ютери.

По Комсомольській міській стоматологічній поліклініці по загальному фонду було витрачено понад 1 млн. грн., по спеціальному – 256,9 тис. грн. У 2009 році було запротезовано безкоштовно понад 350 осіб, забезпечено високоякісними стоматологічними матеріалами близько 1200 дітей.

По поліклініці “Медичний центр ПМСД”:

- до кінця року планується закінчити капітальний ремонт системи опалення поліклініки на загальну суму 93 797 грн.

По загальному фонду було витрачено 3,8 млн. грн. на надання мешканцям міста первинної медико-санітарної допомоги та 15 тис. грн. на профілактику та лікування масових бронхолегеневих і алергічних захворювань.

По СШМД:

- придбаний зимовий спецодяг на суму 35 000 грн.;

- на впровадження локальної мережі між закладами охорони здоров\'я та УОЗ — 12 000 грн.;

- придбано меблі для побутових кімнат медпрацівників — на загальну суму

38 000 грн.;

- проведений капітальний ремонт у побутових кімнатах — 67 600 грн. та капремонт покрівлі всієї будівлі — 76 400 грн.;

- за рахунок спонсорської допомоги Благодійного фонду “Соціальний захист та розвиток” виділені кошти на утримання автотранспорту — 106 330 грн. та придбання медикаментів у сумі 6 500 грн.

- У медичних закладах Комсомольська постійно впроваджуються нові технології, методики діагностики, лікування і реабілітації хворих.

З метою залучення висококласних медичних фахівців до Комсомольська у 2009р. розроблена міська програма щодо поліпшення житлових умов молодим спеціалістам.

С.А. Супрун підкреслив: найближчим часом міська влада віддаватиме перевагу наступним проектам: -боротьбі за чистоту, благоустрій міста, його екологію (ця проблема надзвичайно важлива, особливо для мешканців приватного сектора);

- залученню інвестицій у наше місто;

- впорядкуванню місць відпочинку для комсомольчан різних вікових категорій;

- реалізації проекту щодо проведення змістовного дозвілля молоді, тощо. Міський голова подякував першопрохідцям, Клубу Почесних громадян, підприємцям, представникам громадських організацій, за плідну роботу по розвитку Комсомольська, а місцевим ЗМІ — за висвітлення дій місцевої влади по реалізації проектів і міських програм.

Генеральний директор ВАТ ПГЗК В.В. Лотоус повідомив, що у 2009р. Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат виконує всі фінансові показники, а показник перевиконання вскривних робіт становить 8% від минулорічного.

Віктор Вікторович підкреслив: за умов фінансової кризи комбінату ведеться нелегко, сьогодні ВАТ ПГЗК працює над проектами підтримки виробництва (щоб наступного року працювати не гірше, ніж цьогоріч). Так, у 2010р. комбінат планує випустити обкотишів обсягом не менше, ніж

9 млн. тонн.

Віктор Вікторович поскаржився на те, що відбувається відтік фінансових ресурсів з підприємства за рахунок того, що держава не повертає ПДВ. «У 2009році кошти з неповернутого ПДВ становлять 560 млн. грн. Комбінат рятує те, що ми маємо змогу залучати кредитні ресурси зокрема, у нас є вихід на Лондонську фінансову біржу».

«Але разом з тим ми усвідомлюємо свою соціальну відповідальність за розвиток тих територій, на яких розробляються нові родовища, - зазначив

В.В. Лотоус, - тому цьогоріч на підвищення соціальних стандартів населення цих територій комбінатом було спрямовано 28 млн. грн. 16 млн. грн. отримав Комсомольськ, з яких лише 8 млн. 600 грн. було використано через благодійний фонд».

Так, близько 4 млн. грн. витрачено на утримання Палацу культури і творчості, 1 млн. 400 тис. грн. - на потреби міської лікарні, допомога на придбання ліків громадянам становила 900 тис. грн. На утримання ГФ з ОГП «Міська міліція» втирачено 500 тис. грн., БЧО «Міська лікарняна каса» -

450 тис. грн. Дмитрівська, Пришибська сільські ради, Салівка і Келеберда отримали на розвиток інфраструктури близько 7 млн. грн.

Віктор Вікторович зазначив: «Швидше за все, наступного року дещо зміниться вид допомоги місту від комбінату. Ми залучатимемо свої організації до виконання ремонтних робіт, здійснення реконструкції тощо».

По завершенні своїх доповідей очільники міста і ВАТ ПГЗК відповіли на запитання журналістів.