09 січня за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання сорокової (позачергової) сесії Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області восьмого скликання. Участь у роботі взяли 24 депутати.

Затвердили Програму протистояння реальним та потенційним загрозам на 2024 рік. Мета програми – підтримка Збройних сил України. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації, - 50 млн грн.

Також внесли зміни до рішення 39 сесії Горішньоплавнівської міської ради від 19 грудня 2023 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 2024 рік». За рахунок зменшення резервного фонду бюджету на 3 млн грн здійснено збільшення планових асигнувань виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради на виконання Програми протистояння реальним та потенційним загрозам на 2024 рік.

Внесли зміни та доповнення до Переліку об’єктів оренди, які перебувають на балансі виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області та передаються в оренду без проведення аукціону.

Схвалили звернення депутатів Горішньоплавнівської міської ради до Офісу Генерального прокурора України щодо арешту 2 382 вагонів і залізничних колій ПрАТ «Полтавський ГЗК». У зверненні йдеться про те, що арешт усіх вагонів, які належать ПрАТ «Полтавський ГЗК», заблокує діяльність бюджетоутворюючого підприємства й болісно позначиться на мешканцях як Горішньоплавнівської територіальної громади, так і Кременчуцького району. Будуть суттєво зменшені податкові надходження, скорочені видатки на утримання бюджетної та соціальної сфер, значно зменшиться можливість здійснювати подальшу підтримку ЗСУ. Депутати, як повноважні представники жителів громади, закликають Генерального прокурора України в межах повноважень не допустити руйнування економіки підприємства, яке є критично важливим для забезпечення населення, особливо в період війни.