Соціальна реабілітація дітей в Німеччині

З 26 липня по 10 серпня діти з обмеженими фізичними можливостями із  Кременчука та Комсомольська проходили соціальну реабілітацію в німецькому місті Штоках ( земля Баденвьортенберг).

Вже чотири роки поспіль бургомістр м. Штоках  пан Райнер ШТОЛЬЦ запрошує українських дітей-інвалідів безкоштовно відвідати Німеччину, де на них чекає гарний відпочинок, оздоровлення за програмою соціальної реабілітації. Нагадаю, що наші діти-інваліди, згідно з міською програмою «Реабілітація дітей-інвалідів м. Комсомольська», вже не перший рік відвідують Кременчуцький центр соціальної реабілітації для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Завдяки її реалізації, у наших дітей з’явилася можливість щоліта гостювати в Німеччині. Цьогоріч там побували Анастасія РОЗДАЙБІДА (13 років) та Костянтин ГРИГОРЕНКО (15 років). Загалом, щорічно у німецьких друзів проходить реабілітацію семеро дітей ( двоє із нашого міста і п’ятеро із Кременчука). Всі вони є вихованцями Кременчуцького центру.

Нинішнього року перебування дітей в м. Штоках тривало 14 днів. До того ж, вони їхали туди не потягом протягом 40 годин, як у попередні роки, а летіли 2,5 години літаком з Борисполя до Цюріха (Швейцарія). Заради подорожі дітей літаком бургомістр  м. Штоках Райнер Штольц та керівник благодійного фонду  Оксана ГОГЕНШТАЙН провели благочинну акцію зі збирання коштів. Крім того, значну фінансову допомогу для цієї благородної справи надав власник стоматологічних клінік, який мешкає в цьому місті, пан УЛЬРІХ.

За словами керівника міської програми «Реабілітація дітей-інвалідів м. Комсомольська» Л.І. ХИЛЬ, у Цюріху на дітей чекав комфортабельний автобус, на якому вони подорожували дорогами Швейцарії до сусідньої Німеччини. За традицією, першого дня перебування в місті гостинних німецьких друзів, діти ознайомилися з його красивою архітектурою, казковими парками, чарівним ландшафтом. Штоках розташувався в напрочуд мальовничій долині. Тут, як завжди, на дітей чекали цікаві зустрічі, екскурсії, відвідини, розваги. Їх тепло, щиросердно, з любов’ю зустрічали члени жіночого клубу «Оазис крайс», яким за 60 років. Вони щедро пригощали гостей із далекої України смачними пирогами та ароматною кавою.

Приємно вразив дітей двір пана ДОРЕЛЯ «Лакі хаус», що в перекладі означає «Щаслива кобилка». Господинею цього двору є жінка, яка мешкає в Швейцарії. Тут за її власні кошти утримуються тварини, які загубилися, тобто залишилися без господаря. У цьому дворі отримали притулок та гарний догляд поні, ослики, коні, коти. Наші діти мали можливість доглядати за цими милими тваринами. Вони з радістю та ентузіазмом їх чистили, поїли, годували.

Величезну насолоду наші діти також мали від відвідування парку розваг. Кошти на це їм подарував клуб «Лева», членами якого є багаті чоловіки старші 40 років. Вони підтримують соціальні програми. Діти з великим задоволенням каталися на підводі, на конях, на автомобілях, спілкувалися з качками, осликами, свинками, які живуть у цьому парку, а найголовніше – дихали цілющим, ароматним повітрям та насолоджувалися красою неперевершених пейзажів парку.

Також дітям пощастило побувати в парку, який створено на болоті і який вражає оригінальним ландшафтним дизайном. Тут діти спускалися з крутих гірок на циновках, стрибали на батуті, каталися самостійно на машинках та міні-залізниці. Апогеєм дитячих розваг  стали різні трюки веселого клоуна. Профінансували цей захід для українських гостей члени клубу «Ронтейнбл». Це постійно діюче зібрання відвідують заможні чоловіки віком до 40 років.

А ще діти мали яскраві  враження від прогулянок до міського басейну з напрочуд голубою водою та аквагірками, до парку «Майн хауз», де живуть велетенські квіткові метелики, казкові птахи та звірі, від гостювання у місцевих пожежників, які піднімали їх на пожежній драбині на висоту 10 м та надали можливість приміряти їхні костюми і сфотографуватися в них на добру пам’ять. Надзвичайно захоплюючою була подорож на теплоході по Боденському озеру до Швейцарії. Останню дітям влаштували представники Маль-тійського клубу. Швейцарія порадувала юних мандрівників мальовничими пейзажами, катанням на човнах до водоспаду «Рейнфаль».

У місті Штоках діти жили неподалік від чудового парку, алеями якого вони щоранку за власним бажанням разом з дорослими бігали, ходили по ранковій росі, виконували там фізичні вправи, а ввечері грали  на його території в бадмінтон. Важливим було і те, що діти самостійно, без допомоги дорослих прибирали кімнати, в яких жили, коридори спільного користування, з задоволенням вивчали німецьку мову, навчалися колективним іграм і таке інше.  Тобто набували навичок, які допомагатимуть їм адаптуватися в суспільстві.

Цю поїздку діти запам’ятають на все життя. Адже тут на кожному кроці їм турботливо, з любов’ю дарували  тепло, радість і яскраві враження.
Таїсія ЛИМАНСЬКА.