З 01 січня 2017 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам), які навчаються за денною формою за державним замовленням.

Звертаю Вашу увагу, що, згідно підпункту 5 пункту 4 даного Порядку, право на соціальні стипендії мають лише студенти (курсанти), які не отримують академічних стипендій, не перебувають на державному утриманні (крім дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) та не перебувають в академічній відпустці, із числа осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та їх дітей (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»;

А саме, учасниками бойових дій є військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв\'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Для одержання відповідних довідок про підстави отримання статусу учасника бойових дій для подальшого пред’явлення їх до Управління соціального захисту Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області, звертайтеся до Горішньоплавнівського об’єднаного міського військового комісаріату за адресою: 39800 м. Горішні Плавні, вул. Строни, буд. 9, у робочий час (понеділок – п’ятниця з 08.00 до 17.00 год., перерва з 12.00 до 13.00 год.) або телефонуйте: 2 18 64.

Військовий комісар Горішньоплавнівського

об’єднаного міського військкомату