При аваріях на системах життєзабезпечення повідомте про аварію диспетчера житлово-експлуатаційної контори або викличте Службу порятунку за телефоном 101.
При перепадах або відключенні напруги в електричній мережі:
— відключіть електропобутові прилади;
— будьте обережні, використовуючи для освітлення квартири господарські свічки та сухий спирт;
— на вулиці не наближайтеся ближче 5-8 метрів до обірваних або провислих дротів; організуйте охорону місця аварії та негайно зателефонуйте за номером 101;
— якщо дріт упав поблизу вас, віддаліться від небезпечної зони дрібними шажками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження напругою.
При аварії на газопроводі систем газопостачання та газифікації:
— відчувши у приміщенні запах газу, негайно перекрийте газовий кран;
— не куріть, не запалюйте сірники, не вмикайте світло та електроприлади (найкраще знеструмити всю квартиру, відключивши електроживлення), щоб не викликати вибух;
— провітріть все приміщення, а не тільки загазовану кімнату;
— залишіть приміщення і не заходьте в нього до зникнення запаху газу;
— якщо запах не зникає, терміново викличте аварійну газову службу за телефоном 104.
При аварії на системах водопостачання:
При неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання у населених пунктах, потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування.
Зберігати воду питну потрібно у закритих ємностях. При цьому обов’язково позначити бірками з позначеннями “Вода знезаражена для пиття”, “Вода для технічних потреб”, “Вода для господарських потреб”. Як правило, роблять 2-3-добовий запас.
Вода з відкритих водойм використовується тільки для технічних цілей. Для пиття та приготування їжі потрібно воду кип’ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (треба кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання), але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби.