27-ма сесія міської ради п\'ятого скликання, що проходила 24 вересня, розпочалася дещо незвично. Міський голова відзначив спеціальними дипломами переможців конкурсу на кращий об\'єкт із благоустрою і вручив керівникам установ і організацій пам\'ятні призи. Переможцями цього конкурсу у 2008 році стали такі об\'єкти:

- ТОВ «Славутич-Руда-Україна»;

- Свято-Миколаївський собор;

- Фонд «Відкрите місто»;

- Кафе «Зодіак»;

- Церква Християн-Баптистів.

Депутати міської ради розлянули питання охорони здоров\'я, економічного розвитку, житлово-комунального господарства та екології, земельні, а також питання архітектури та містобудування.

Серед основних питань порядку денного - «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2008 рік». Оскільки виконання дохідної частини загального фонду міського бюджету за 8 місяців поточного року становить 107,85%, виникла потреба у розподілі додаткових 4 200 000 грн. Враховуючи пропозиції постійної комісії з питань економічної політики, бюджету та фінансів, депутати розподілили кошти таким чином:

- міському відділу освіти збільшено видаткову частину на суму 364 448 грн.;

- управлінню охорони здоров\'я - на суму 723 905 грн.;

- управлінню праці і соціального захисту населення — на суму 419 769 грн.;

- управлінню житлово-комунального господарства — 1 358 966 грн.;

- відділу культури і туризму — 32 365 грн.;

- відділу фізичної культури та спорту — на суму 343 531 грн.;

- управлінню архітектури і містобудування — 18 900 грн.

Крім того, кошти у сумі 902 600 грн. передаються із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду.

Депутати міської ради затвердили 2 міські програми — сприяння організаційному забезпеченню діяльності Комсомольського міського суду та сприяння інформаційно-аналітичному забезпеченню Комсомольського відділення Кременчуцької об\'єднаної державної податкової інспекції.

З 1 січня 2009р. зміниться розмір зборів за видачу дозволу на розміщення об\'єкта торгівлі та сфери послуг у нашому місті - депутатський корпус затвердив рішення про:

- мінімальну ставку збору за торгівлю — 220,32 грн. (з урахуванням коефіцієнту для товаровиробників);

- максимальну ставка збору за торгівлю — 340 грн.;

- максимальну ставку збору за послуги (гральний бізнес) — 340 грн.

Порядок та джерело сплати збору визначено відповідним Положенням.

Згідно із рішенням міської ради, з 1 січня 2009р. також збільшено вартість торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг за місяць, ставку єдиного податку, розмір фіксованого податку (для торговців на ринку він становитиме 40 грн. на місяць).

Депутатський корпус проголосував за внесення змін до «Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти й порядку в Комсомольську». Відтепер до порушників ПДР, які здійснюють рух або влаштовують парковки, зупинки та стоянки авто- і мототранспорту (у т.ч. мопедів) на тротуарах, пішохідних і велосипедних доріжках, набережних, майданах, площах чи автобусних зупинках відповідні служби можуть застосовувати засоби адміністративного впливу.

Затвердивши низку робочих питань, депутати міської ради перейшли до розділу «Різне». Міський голова Сергій Супрун розповів присутнім про скаргу мешканців буд. №18 по вул. Леніна на дії приватного підприємця Мальцева І.С., який приступив до виконання будівельних робіт торгового павільйону навпроти вікон мешканців цього будинку. Дозвіл на виконання будівельних робіт підприємець отримав ще у 2005р., але не провів попередні перемовини з мешканцями будинку. Після тривалих суперечок депутати дійшли наступного висновку:

- призупинити видачу дозволу на розміщення об\'єкта торгівлі ПП Мальцеву І.С. ;

- приватному підприємцю Мальцеву І.С. провести зустріч з мешканцями буд.№18 по вул. Леніна, врахувавши їхні вимоги при будівництві торгового об\'єкта;

- у разі, якщо підприємцю не вдасться домовитись з мешканцями цього будинку, міська рада готова компенсувати йому витрати і відкликати дозвіл на виконання будівельних робіт.

Міський голова Сергій Супрун наголосив на важливості попередження таких ситуацій у майбутньому, запропонувавши затвердити на черговій сесії міськради Положення про залучення інвесторів до будівництва житла. Положення має містити пункт про обов\'язкове врахування позиції мешканців найближчого житлового будинку при будівництві торгового об\'єкта.