Серпнева конференція  освітян: підсумки
досягнень та визначення завдань на найближче майбутнє

28 серпня у черговий раз освітяни Комсомольська зібралися на традиційну серпневу конференцію, аби підбити підсумки розвитку освіти у 2011- 2012 навчальному році та окреслити першочергові завдання на 2012-2013 навчальний рік.

У заході брали участь заступник міського голови Н.Д. УГНІЧЕВА, секретар міськради С.О. КАЛАШНІК, директор управління персоналом та побутом ВАТ «Полтавський ГЗК» О.П. БОЙЧЕНКО, начальник ВДАІ м. Комсомольська М.М. САВЧЕНКО, представники міськво, міського методичного кабінету, загальноосвітніх закладів та ДНЗ міста, закладів фізичної культури і спорту, управління охорони здоров’я міськвиконкому, позашкільних закладів, батьківської громади, громадськості міста.

«На сьогодні одним із основних напрямів державної освітянської політики в Україні визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципів демократизації, гуманізації, індивідуалізації педагогічного процесу», - наголошувала у своїй підсумковій доповіді начальник міськво  І.В. ШОШИНА. В її основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а основним завданням визначено своєчасне становлення і повноцінний розвиток життєво компетентної творчої особистості з раннього дитинства.

Дошкільна галузь нашого міста працює за Державною цільовою соціальною програмою розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Ірина Володимирівна підкреслила, що пріоритетними напрямами діяльності всіх дошкільних навчальних закладів Комсомольська у 2011-2012 навчальному році було визначено переосмислення розвивальних, виховних і навчальних завдань, використання особистісно-орієнтованого підходу до розвитку кожної дитини, впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду роботи, новітніх технологій виховання та навчання. У місті в повному обсязі задовольняються потреби територіальної громади місць в ДНЗ. Черга на влаштування дітей до дитсадків відсутня. Так у 2011-2012 н. р. дошкільні навчальні заклади відвідувало 2327 дітей. Дошкільна галузь міста постійно дбає як про максимальне охоплення дітей дошкільного віку дитячими навчальними закладами  (у 2011-2012 н. р. – 95% дітей від 3 до 6 років), так і про охоплення цих дітей іншими формами дошкільної освіти (в 2011-2012 н. р. – 100%). Ці показники одні з найвищих в Полтавській області. Цьогоріч в ДНЗ міста було відкрито 4 додаткові групи.

У дитсадках забезпечується якість та різноманітність харчування дітей, а раціон продуктів та проведення заготівлі відповідають вимогам. Крім того, заготівля овочів на зиму здешевлює його вартість, сприяє натуральній вітамінізації. Минулорічного навчального року 253 вихованці дитсадків отримували дієтичне харчування  згідно з рекомендаціями лікарів.

Мережа загальноосвітніх закладів та класів у них у Комсомольську та  Дмитрівці повністю задовольняє потреби  членів територіальних громад у здобутті повної загальної середньої освіти. Тісно співпрацюючи з міською службою у справах дітей, кримінальною міліцією у справах неповнолітніх, а також з батьками учнів, освітянам міста вдавалось вирішувати поставлені державою завдання і всі учні шкільного віку здобували повну загальну середню освіту.

Підвіз учнів (51-ї особи із мікрорайону Низи) у 2011-2012 навчальному році здійснювався на належному рівні АТП-15347. Крім того, на виконання державної програми «Шкільний автобус» забезпечувався підвіз 65 учнів до Дмитрівської ЗОШ із шести населених пунктів Дмитрівської сільської ради.

У загальноосвітніх навчальних закладах міста забезпечено виконання навчальних планів у повному обсязі. Учні перевідних класів відпрацювали навчальну практику і переведені до наступних класів, учні випускних класів, згідно з Положенням  про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти, в травні-червні 2012 року склали державну підсумкову атестацію та брали участь у ЗНО. Важливим завданням освітньої галузі міста залишається забезпечення рівного доступу населення до якісної освіти.

За інформацією І.В. Шошиної, у школах міста є 243 персональних комп’ютери, обладнано 8 навчальних комп’ютерних комплексів, придбано 19 мультимедійних проекторів, 10 інтерактивних дошок, функціонують 11 сучасних навчальних кабінетів, послугами мережі Інтернет користуються всі навчальні заклади, 7 загальноосвітніх закладів та 1 ДНЗ  мають веб-сайти. За кошти обласного бюджету в рамках Комплексної програми розвитку  освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, прийнятої в рамках впровадження  економічних реформ, придбано навчальний комп’ютерний комплекс та один комплект обладнання кабінету біології.

Реалізується міська комплексна програма системи виховання учнівської молоді, міська програма роботи з обдарованою молоддю. При закладах освіти діють 6 музеїв та музейних кімнат. У 2-х позашкільних навчальних закладах розвивають свої здібності і таланти 1340 учнів.

У навчальних закладах міста створені умови для учнів початкової школи. Частина їх буде навчатися на базі ДНЗ, а частина на базі шкіл, де оснащено класні кімнати, кімнати відпочинку та спальні. Згідно з новим Державним стандартом початкової загальної освіти, першокласники почнуть вивчати іноземну мову, а другокласники – інформатику. Цьогоріч початкова школа працюватиме за оновленою програмою з фізичного виховання, де навчальний матеріал розподілено не за видами спорту, а за школами, а саме: школа культури рухів, школа м’яча і таке інше. Зменшено кількість контрольних нормативів, але збільшено кількість годин для занять спортивними та рухливими іграми. Відмінено заліки та ДПА з предмету “фізична культура”, але поновлено тестування.

Гарячим харчуванням у школах міста у 2011-2012 н. р. було охоплено 3994 учні, що становило 87% від загальної кількості дітей. Безоплатні обіди отримували 72 учні пільгових категорій.

Значним досягненням та кроком уперед освітянської галузі міста є класи інтенсивної педагогічної корекції, які функціонують понад 10 років на базі ЗОШ №6. Там створені спеціальні умови для забезпечення адекватного можливостям кожної дитини з особливими освітніми потребами рівня освіти.

За інформацією заступника начальника управління охорони здоров’я міськвиконкому В.О. Дудника, на сьогодні профілактичний медичний огляд пройшли 80% учнів ЗОШ міста. Віктор Олексійович наголосив, що жодна дитина не може бути допущена до занять з фізкультури без медичної довідки, а також відвідувати навчальний заклад  (ЗОШ, ДНЗ) без щеплень.

За повідомленням начальника ВДАІ у м. Комсомольську М.М. Савченка, з 1 по 20 вересня у нашому місті, як і по всій Україні, проходитиме загальнодержавна акція «Увага! Діти на дорозі!» за участю працівників ДАІ та педагогів.

На конференцію освітян прибула директор управління персоналом та побуту ВАТ «Полтавський ГЗК» О.П. Бойченко. Олена Петрівна привітала освітян зі святом та повідомила про те, що нинішнього навчального року кожний першокласник міста отримає в подарунок від комбінату “набір першокласника”, в якому є все необхідне для занять, а також енциклопедію для допитливих  «Хочу все знати».

Цього дня щиросердно вітали освітян міста, дякували їм за невтомну, благородну працю та бажали міцного здоров’я, наснаги, творчих злетів заступник міського голови Н.Д. Угнічева, секретар міськради С.О. Калашнік, начальник міськво І.В. Шошина. Крім того, вони виконали почесну місію вручення нагород працівникам освіти. Знак «Відмінник освіти України» вручили методисту міського методичного кабінету С.І. НЕГОДІ, Почесну грамоту Головного управління освіти і науки Полтавської ОДА  начальнику міськво І.В. Шошиній, Почесну грамоту Інституту інноваційних технологій змісту освіти МОНмолодьспорту України учителю ЗОШ №2 В.Є. ВОЗНЯКУ, методисту міського методичного кабінету Л.Ф. Федоренко. Загалом, за вагомий внесок у розбудову національної освіти ряду педагогів були вручені Почесні грамоти, оголошені подяки не лише від названих структур, а й від Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, міського голови та інших.

Таїсія ЛИМАСЬКА.
Фото автора.