Інформація
виконавчого комітету Комсомольської міської ради
про проведення приватизації жилих приміщень у гуртожитках

На даний час у гуртожитках за адресами вул. Молодіжна, 4; вул. Космонавтів, 5, вул. Портова, 3 розпочато приватизацію жилих приміщень.
У приватизації жилих приміщень у зазначених гуртожитках мають право взяти участь громадяни, які на законних підставах тривалий час (не менше 5-ти років) зареєстровані та фактично проживають у цих гуртожитках та не мають іншого власного житла, крім громадян, щодо яких встановлено додаткові обмеження згідно з чинним законодавством України, а саме: військовослужбовці, працівники Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ України; особи, які потребують медичної допомоги у зв’язку із захворюванням на туберкульоз.

При визначенні часу проживання громадян у гуртожитку враховується період реєстрації місця проживання кожного члена сім’ї у межах одного гуртожитку.

Новонароджені діти мають право бути учасниками приватизації жилих приміщень у гуртожитку незалежно від строку реєстрації у випадках, якщо хоча б один з членів сім’ї має право на приватизацію жилих приміщень у гуртожитку відповідно до  вищезазначених вимог чинного законодавства України.

Надання консультацій та підготовку документів про передачу у власність громадян жилих приміщень у гуртожитках здійснює сектор житла виконкому Комсомольської міської ради, вул. Миру, 24, каб. 204, тел. 2-17-73 (прийомні дні: вівторок, четвер з 8.00 до 17.00 перерва з 12.00 до 13.00)

Для з’ясування, чи поширюється на громадян, які звернулись за консультацією, Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», громадянам необхідно надати такі документи:

  • - довідку про склад сім’ї та займані приміщення, яка надається організацією (підприємством) по обслуговуванню житла. У довідці вказуються члени сім\'ї наймача, які зареєстровані та мешкають разом з ним, а також тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло. Також у довідці вказуються новонароджені, і на них враховується норма площі, що передається безкоштовно;
  • - довідки з попередніх місць реєстрації за всіма адресами в період з січня 1992 року;
  • - довідка, що підтверджує фактичне проживання у гуртожитку (надається організацією (підприємством) по обслуговуванню житла);
  • - довідки з відділення Ощадбанку України про невикористання (або використання) житлових чеків для приватизації державного житлового фонду на всіх членів сім’ї за всіма адресами в період з січня 1992 року;
  • - копія ордера про надання жилої площі у гуртожитку (надається організацією (підприємством) по обслуговуванню житла);
  • - довідка з комунального підприємства "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" про наявність або відсутність у заявника та членів його сім’ї, у т.ч. дітей, житла на праві власності (БТІ, готель «Славутич», 2-й поверх);
  • - медична довідка з міської лікарні про те, що заявник та члени його сім’ї не потребують медичної допомоги у зв’язку із захворюванням на туберкульоз;
  • - довідки з місця роботи, або завірені копії першої та останньої із записами сторінок трудових книжок заявника та членів його сім’ї (крім неповнолітніх), або довідка про те, що особа не працює, яка надається організацією (підприємством) по обслуговуванню житла;
  • - копії паспортів (1, 2 сторінки, сторінки про сімейний стан та реєстрацію місця проживання), копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей.

Громадяни, на яких поширюється сфера дії вищезазначеного Закону, оформлюють заяву на приватизацію жилого приміщення у гуртожитку встановленого зразку. Передача займаних жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян здійснюється за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, які постійно мешкають у цих приміщеннях, у тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов’язковим визначенням уповноваженого власника.

Згода тимчасово відсутніх членів сім\'ї наймача на приватизацію житла підтверджується письмово і додається до заяви.

За неповнолітніх членів сім\'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Прийняті документи розглядаються комісією із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, створеною за рішенням Комсомольської міської ради.

У разі відсутності трудової книжки у громадянина комісія має право запропонувати громадянину надати додаткові документи.

Позитивний висновок комісії щодо права заявника та членів його сім’ї на приватизацію жилих приміщень у гуртожитку є підставою для прийняття органом приватизації відповідного рішення, негативний висновок комісії - для відмови у здійсненні приватизації, з повідомленням про це заявника.

Після отримання витягу з протоколу засідання комісії з позитивним висновком, заяви та всіх доданих до неї необхідних документів орган приватизації державного житлового фонду Комсомольської міської ради видає відповідне розпорядження.

Передача жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян оформляється свідоцтвами про право власності на жилі приміщення у гуртожитку, які реєструються в органі приватизації у спеціальній реєстраційній книзі і не потребують нотаріального посвідчення.

Свідоцтва про право власності на жилі приміщення у гуртожитку підлягають обов’язковій реєстрації у БТІ.

Уповноважений власник жилих приміщень у гуртожитку укладає з організацією (підприємством) по обслуговуванню житла договір про спільне володіння та користування неподільним і загальним майном гуртожитку.

Документи згідно з вищезазначеним переліком надаються до сектору житла.

Режим роботи сектору житла: каб. № 204,  тел.2 17 73
Графік роботи: понеділок – п’ятниця: 8.00-17.00
перерва: 12.00-13.00
графік прийому громадян: вівторок, четвер: 8.00-17.00,
перерва: 12.00-13.00.
(за винятком державних свят)