Ініціатором розробки даного проекту виступили представники служби охорони праці відкритого акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат", яке взяло на себе всі витрати по створенню та встановленню пам\'ятника. Пам\'ятний знак встановлено при вході на набережну поблизу мерії, навпроти пам\'ятника загиблим у Великій Вітчизняній та афганській війнах. На ньому зображені фрагменти роботи на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, а також образ Святої Богородиці й Миколаївського собору. Відкриваючи цей захід, міський голова Сергій Супрун зокрема зазначив: „Традиційно 28 квітня відзначається Всесвітній День охорони праці. Цього року організаційним комітетом у Комсомольську прийнято рішення про проведення Тижня з охорони праці за темою „Управління професійними ризиками”. Нинішня акція - одна із запланованих заходів до Тижня з охорони праці. Протягом 21-28 квітня у нашому місті буде вшановано пам\'ять працівників, які загинули на виробництві, вишукана можливість для надання допомоги у розв\'язанні матеріальних, соціально-побутових проблем родинам потерпілих тощо.

Сьогоднішня знакова подія має привернути увагу кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально допустимого рівня виробничих ризиків, до профілактики виробничого травматизму і професійної захворюваності, формування загальної культури охорони праці та свідомого ставлення до цих питань. Сподіваюсь, працедавці усвідомлять важливість проведення такої акції і зроблять усе можливе для створення безпечних і нешкідливих умов праці своїм робітникам.

Починаючи із 1960-х років, коли було закладено перший камінь нашого міста і запрацювали підприємства, сотні людей загинули внаслідок виробничих травм. Минулого року на їхню честь було вирішено встановити пам\'ятний знак. Покладання квітів до цього знаку символізує вдячну пам\'ять Комсомольської територіальної громади про земляків, які загинули на виробництві під час виконання своїх професійних обов\'язків. Ми схиляємо голови в пам\'ять про них. Це наш обов\'язок”.

Громадськість міста, працівники ВАТ „ПГЗК” та родини загиблих на виробництві поклали квіти до пам\'ятного знаку