В Україні публічні бібліотеки мають достатній потенціал для забезпечення інформаційних потреб громадян і ресурсів для розвитку місцевих громад. Очікування населення щодо послуг бібліотек і потреба забезпечення доступу до актуальної інформації залишаться. Відповідей і шляхів забезпечення розвитку бібліотечної сфери є багато. Обговорити можливості в місті Комсомольську й обрати найефективніший шлях підтримки бібліотечних інновацій – основна мета наради за участю заступника міського голови Надії Угнічевої, начальника відділу культури і туризму Ірини Зеленської, працівників Центральної публічної бібліотеки, методиста ММК Лілії Федоренко.

Інновації стрімко вриваються в наше бібліотечне життя, а їх розмаїття вражає – продуктні, сервісні, техніко-технологічні, організаційні, соціально-економічні… Намітилися нові тенденції в організації бібліотечного простору, соціокультурній, маркетинговій, фандрейзинговій діяльності закладів.

Сьогодні інноваційні "фішки” бібліотек – вільний доступ і зонування. Саме цей принцип ліг в основу реорганізації системи обслуговування багатьох бібліотек, зокрема, у Львові. Досвід львівських колег презентувала методист Централізованої бібліотечної системи Марина Шляхова.

Своє бачення створення інформаційно-ресурсного центру на базі шкільної бібліотеки представила методист відділу освіти Лілія Федоренко.

Заступник міського голови Надія Угнічева, підводячи підсумки робочої наради, окреслила ряд завдань: розробка і впровадження довгострокової програми оптимізації роботи центральної бібліотечної системи міста, залучення позабюджетних коштів шляхом участі у міжнародних проектах і програмах, активізація роботи з впровадження інновацій та технічне переоснащення закладу. «Впевнена, що кожен комсомольчани хотів би бачити центральну бібліотеку осередком культури у місті», – наголосила Надія Дмитрівна.