Згідно з соціальними іні-ціативами Президента України, у Комсомольську, як і на території всієї країни, впроваджується механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво чи придбання житла. Як нині реалізується державна програма «Доступне житло» у нашому місті? На ці питання відповів заступник міського голови Ю.М. МУХА.
Юрій Миколайович повідомив, що на сьогоднішній день у нашому місті вже троє комсомольчан оформили кредит в банку під 3% річних для купівлі квартир в житловому будинку №5 по вул. Першопрохідців. За тиждень таких буде ще четверо.
На момент оформлення кредитів першими трьома особами в банку підписувався договір на кредитування квартири під 16%, із яких 13% має щомісячно повертати держава. Це викликало у багатьох людей певні сумніви: чи будуть, наприклад, повертатися державою ці відсотки наступного року? Зараз внесені зміни до Порядку отримання пільгового кредитування.
Які саме? Прийшовши в банк, отримувач пільгового кредиту відразу підписує договір на кредитування квартири під 3% річних. Громадянину немає необхідності шукати повний обсяг платежу, а потім очікувати виплати компенсації від держави. Тобто, незалежно від того, який уряд буде в країні наступного року, громадяни матимуть з банком саме такі стосунки: підписаний договір під 3% річних. 
Нинішній рік – рік виборів. Маємо усвідомлювати, що треба скористатися цією програмою цьогоріч. Як буде наступного року – невідомо. Є впевненість: хто скористається нею зараз, той стовідсотково виграє. За словами заступника міського голови, нині міська влада обговорює з керівництвом Полтавського ГЗК питання про те, як можна полегшити отримувачам кредиту зробити початковий внесок – 25% від вартості квартири. Як відомо, комбінат будує житло в мікрорайоні 15-А. Тут бажають отримати квартири понад 200 його працівників, хоча квартир менше.
Отже, всі, хто побажає придбати введені в експлуатацію Комсомольським «Укрсплавом» квартири (їх залишилося 28), повинні звернутися в управління ПГЗК, де займаються цим питанням, щоб отримати кредитування за програмою ВАТ «Полтавський ГЗК». Її умови такі: 75 тис. грн (25% від вартості квартири) для початкового внеску громадянин (тільки той, хто працює на ПГЗК) отримує в кредит під 4% річних. Тобто, квартира може бути придбана частково під 3% (державна програма), частково під 4% (програма ПГЗК). Таким чином комбінат закріплює фахівця на робочому місці, місто реалізує ще одну квартиру, забудовник отримує кошти для подальшого будівництва житла. Юрій Миколайович зазначив, що ця інформація для тих комсомольчан, хто ще не визначився і вагається: брати участь в програмі «Доступне житло» чи ні. «Я думаю, що наступного року цієї програми в державному бюджеті може й не бути», - зазначив Ю.М. Муха.
Однією з умов, яка відлякує людей від участі в програмі, є обов’язковість перебування на квартирному обліку. Останнім часом практично ніхто не ставав на квартирний облік, тому що усвідомлював: безкоштовного житла не буде. Заступник міського голови запевнив, що для тих, хто вирішить взяти участь у програмі «Доступне житло» і не стоїть на квартирному обліку, необхідно звернутися у сектор житла виконавчого комітету Комсомольської міської ради в каб. №204, тел.: 2-17-33, спеціалісти якого вивчать ситуацію і допоможуть стати на облік.
Таїсія ЛИМАНСЬКА.