Пяті дитячі муніципальні громадські слухання «Вода – основа життя»

Вода, ти не маєш ні смаку, ні кольору, ні запаху,

Тебе не можливо описати,

тобою насолоджуються, не знаючи, що ти таке.

Не можна сказати, що ти необхідна для життя:

ти саме життя.

Ти наповнюєш нас радістю,

яку не поясниш нашими почуттями.

Ти найбільше багатство на світі.

Антуан де Сент-Екзюпері

22 березня – у Всесвітній день водних ресурсів – у малій залі виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради в рамках молодіжного проекту «Краплинка» відбулися V дитячі муніципальні громадські слухання «Вода – основа життя». Почесними гостями урочистого заходу були секретар міської ради Сергій Дорота, заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко, начальник відділу водо- теплопостачання, транспорту, зв’язку та енергетики ДЖКГ Жанна Неклюдова, директор КВП «Теплоенерго» Микола Лихожон, технічний директор КП«Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Олексій Гайдабура, начальник відділу збуту КП «ВУ ВКГ» Світлана Лихожон, методист ММК відділу освіти Надія Барскова. Учасники V дитячих муніципальних громадських слухань «Вода – основа життя» – учні загальноосвітніх навчальних закладів міста, учасники міського проекту «Краплинка», заступники директорів з навчально-виховної роботи, засоби масової інформації.

З вітаннями до шкільної спільноти звернувся секретар міської ради Сергій Дорота. Зокрема він зазначив, що діти є потужним ресурсом територіальної громади. Дивлячись на малюнки, які надали молодші школярі, та відеороботи, що створювалися старшокласниками, переконуєшся, що вони глибоко розуміють проблеми збереження води. Проект «Краплинка» є проектом екологічного спрямування, а ми прагнемо до суспільства з екологічно чистим майбутнім.

Привітали присутніх зі святом з побажаннями гарних помічників  та успіхів начальник відділу ДЖКГ Жанна Неклюдова, технічний директор КП «ВУ ВКГ» Олексій Гайдабура.

Про значення води в житті людини учасникам слухань розповіли члени еколого-пошукового загону «Краплинка» СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка (керівник проекту – учитель початкових класів Зінаїда Дроник) Любов Вергелес та Володимир Безпоясний. Діти наголосили, що вода – джерело життя, і вона потребує дбайливого ставлення. 40 % країн світу потерпають від нестачі води, а 5 частина п’є брудну воду. Учасники еколого-пошукового загону дали рекомендації щодо економії води і звернулися із закликом – «Бережіть воду!»

Із Всесвітнім днем водних ресурсів учасників  дитячих слухань привітали найменші учасники еколого-пошукового загону «Краплинка» СЗОШ І-ІІІ ступенів №3.

Присутні переглянули відеороботи старшокласників «Вода – основа життя», де молодь утверджувала думку, що вода не тільки еліксир життя, а й неймовірна краса, яка потребує збереження й економного ставлення.

У рамках проекту був проведений міський конкурс малюнків «Вода – основа життя» для учнів початкової школи, у якому взяли участь 77 дітей. Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко, керівник проекту «Краплинка» Зінаїда Дроник, голова журі конкурсу Світлана Лихожон, технічний директор КП «ВУ ВКГ» Олексій Гайдабура вручили учасникам конкурсу фара, а також подарунки переможцям: Зезері Яні (ЗОШ №1), Чернецькому Владиславу (ЗОШ №2), Черкесовій Анні і Скрипник Владиславу (СЗОШ №3), Мельник Владиславу (СЗОШ №4), Красновій Анастасії (СЗОШ №5), Костенко Евеліні і Наливайко Вероніці (ЗОШ №6), Тітенко Катерині (Дмитрівська ЗОШ), Мормуляк Єлизаветі (Центр дитячої та юнацької творчості).

Слова вдячності за змістовні цікаві креативні відеороботи адресував учасникам та їхнім керівникам секретар міської ради Сергій Дорота. Разом із заступником міського голови Надією Угнічевою вручили пам’ятні подарунки:

Іллі Пусяку та керівнику Анастасії Забурдіній (ЗОШ №1), Владиславу Мортікову та керівнику Наталії Масляник (ЗОШ №2); Артуру Іванюті, Данилу Гритченку, Семену Лихошерсту та керівнику Наталії Найдьон (СЗОШ № 3); Івану Кладченку, Вероніці Романченко та керівнику Юлії Заводовській (СЗОШ №4); Анні Гусєвій, Любові Жаріковій, Анастасії Гунченко та керівнику Наталії Руденко (СЗОШ №5), Катерині Чевердинській та керівнику Вікторії Бончук (ЗОШ №6).

Білоус Аліна, найменша «краплинка» еколого-пошукового загону «Краплинка» СЗОШ №3 зачитала Звернення V дитячих муніципальних громадських слухань «Вода – основа життя» до громади міста Горішні Плавні (Звернення).

Слова подяки і подарунки презентували ведучим V дитячих муніципальних громадських слухань «Вода – основа життя» – учням 10 класу СЗОШ №3 Марії Равінській і Владиславу Тихонюку, найменшій «краплинці» Білоус Аліні, екологам Любові Вергелес та Володимиру Безпоясному, загону «Краплинка».

Заступник міського голови Надія Угнічева підвела підсумки роботи за 11 років міського проекту «Краплинка», започаткованого учителем початкових класів СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка Зінаїдою Дроник. Відзначила суспільно-значущі заходи, організовані й проведені учасниками проекту: екологічні суботники, екологічні інформаційно-просвітницькі кампанії із збереження водних ресурсів, заходи із зариблення Дніпра, агітаційні заходи на промислових майданчиках міста, створення розмальовок для малюків, методичних посібників для учителів. Подякувала партнерам проекту – виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради, департаменту житлово-комунального господарства, КП ««Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні, педагогічному і батьківському колективу СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка.