19 лютого під керівництвом заступника міського голови Л.М. Биндич і за участю місцевих ЗМІ відбулась презентація проектів громадських організацій. Людмила Михайлівна розповіла присутнім, що у 2008р. міськвиконком оголосив для громадських організацій конкурс соціальних проектів. Переможці конкурсу мали змогу реалізувати свої проекти на практиці. Сьогодні громадські організації готові розповісти про результати своєї роботи, продемонструвавши, яку користь нашій територіальній громаді принесли вищевказані проекти, і чи варто їх продовжувати цьогоріч, - зазначила заступник міського голови.
Присутні з цікавістю спостерігали за виступами лідерів громадських організацій.
Пропаганда здорового життя серед молоді та інформування мешканців міста стосовно проблем СНІДу — така мета проектів «Двор без наркотиков» і «Червона стрічка», які реалізовував Молодіжний депутатський клуб. Слід зазначити, що змагання дворових команд з футболу у Комсомольську триває вже понад 5 років. Починали проект з 5 дворових команд, сьогодні ж їх у місті налічується 40. Багато учасників проекту «Двір без наркотиків» стали членами міського футбольного клубу «Горняк».
Велику увагу молодіжний актив міста приділяє проблемі профілактики
ВІЛ/СНІД. З цією метою минулого року було виготовлено біг-борд і буклет з відповідної тематики, який розповсюдили серед навчальних закладів Комсомольська.
Лідер громадської організації «Вікторія-7» Л.І. Хиль розповіла про реалізацію в місті проекту «Вікторія — шлях до перемоги». Любов Іванівна повідомила, що її громадська організація, зареєстрована у 2007р., є членом всеукраїнської мережі «Адвокація проти раку». Завдяки запропонованому проекту жінки, котрі потребували допомоги після операції, мають змогу безкоштовно отримувати імплантанти і спеціальну білизну. Любов Іванівна повідомила, що її організація тісно співпрацює з київським Фондом планування сім\'ї і компанією Мері Кей. Співпраця з Фондом дала можливість придбати прооперованим жінкам 6 безкоштовних путівок до санаторію «Місхор», - зазначила Л.І. Хиль. Крім того, важливою є і просвітницька робота серед жінок з метою ранньої й точної діагностики передпухлинних і пухлинних захворювань молочної залози. На сьогодні «Вікторія-7» провела просвітницькі семінари у Комсомольському політехнічному технікумі та загальноосвітній школі №1. Але ця організація не збирається припиняти просвітницьку роботу: Любов Іванівна пообіцяла, що такі семінари пройдуть у всіх навчальних закладах Комсомольська. У планах «Вікторії-7» на 2009рік — організація клубної роботи із жінками, які потребують допомоги, майстер-класи за участю консультантів «Мері Кей» і психологічні тренінги для жінок.
Громадській організації «Ніжність» були виділені кошти для проведення курсів реабілітації дітей-інвалідів за допомогою іпотерапії. Голова організації О.А. Сітьков відзначив користь від проведення таких реабілітаційних курсів для дітей-інвалідів: діти стали почуватись впевненіше, загальний стан їхнього здоров\'я покращився (багато дітей із затримкою мовного розвитку заговорили після реабілітаційних курсів),і, крім того, діти здружилися між собою, навчилися піклуватися про тварин.
Центр розвитку дитини і сім\'ї «РОДІС» презентував три проекти:
- «білі плями сімейного виховання»;
- «усвідомлене батьківство»;
- «вулиці і пам\'ятники Комсомольська».
Метою проекту «Білі плями сімейного виховання» є популяризація знань серед молодих батьків, а також забезпечення педагогів шкіл методичною літературою по вихованню дітей. Директор Центру «РОДІС» Л.Б. Дмитренко розповіла також про проекти «Усвідомлене батьківство» і «Вулиці і пам\'ятники м. Комсомольська». Зокрема, Центром «РОДІС» минулого року були розроблені тренінгові програми і проведені семінари-тренінги для батьків дошкільнят. Лілія Бултаївна також зазначила, що до останнього часу в місті не існувало літератури, яка б допомогла доступною мовою розповісти дітям про визначні місця і пам\'ятки Комсомольська. «РОДІС» випустив такі книжечки для малят.
Громадська організація «Центр освітніх програм» спільно з Батьківською радою Комсомольська реалізовували проект «Йод — основа здоров\'я». З цією метою у школах міста було продемонстровано фільм «Загадки исчезающего интеллекта». Документальний фільм про користь вживання йодованої солі активісти ГО «Центр освітніх програм» збираються продемонструвати і батькам дошкільнят. Для того, щоб зацікавити дітей темою вживання йодованої солі, серед школярів молодших класів Батьківська рада провела конкурс малюнків, для старшокласників — тематичну вікторину. Загальна мета проекту була досягнута — на сьогодні про проблеми йододифіциту знають у кожній сім\'ї Комсомольська.
У заключному слові, яке взяла заступник міського голови Л.М. Биндич, Людмила Михайлівна подякувала організаторам проектів за виконану роботу, висловивши сподівання, що ці проекти буде продовжено у 2009 році.