2 жовтня у малій залі міськради відбулась презентація проекту «Чистий берег», яку проводила громадська організація - історико-культурологічний центр «Гардарік».

На презентації йшла мова про екологічний стан Дніпра та навколишнього природного середовища. За ініціативи ГО «Гардарік» весною і восени проводились акції з очищення від сміття Дніпра і прибережної зони. Ініціативу громадської організації підтримали міська адміністрація, товариство судноводіїв-любителів «Вітерець», управління житлово-комунального господарства, міськводоканал, навчальні заклади міста, волонтер Корпусу Миру в США Грегорі Саліван, місцеві ЗМІ. Координатор проекту В.Д. Сергачова подякувала всім за за підтримку і участь в акціях, продемонструвавши присутнім фотослайди, зроблені під час проведення акцій. Валентина Дмитрівна висловила сподівання, що такі акції стануть постійними.

Перший заступник міського голови Ю.М. Муха у своєму виступі зазначив, що кількість дієвих громадських організацій визначає розвиток демократичного суспільства. На думку Юрія Миколайовича, те, що громадські організації у Комсомольську виступають ініціаторами подібних акцій і знаходить відгук у міської адміністрації, свідчить про відкритість і доступність міської влади, а у самих акціях вбачає 3 важливі позитивні моменти:

- виховний (адже ті, хто хоч раз взяв участь у акціях з прибирання певної території, навряд чи залишатимуть сміття в місцях свого відпочинку);

- соціальний (цей захід приносить користь як місту, так суспільству);

- екологічний (відбувається очищення Дніпра і прибережної зони).

Муха Ю.М. запевнив, що програми екологічного спрямування, ініційовані громадськими організаціями, завжди знаходитимуть фінансову підтримку як муніципалітету, так і спонсорів.