Прес-конференція міського голови за підсумками роботи
1 півріччя 2012 року.

27 липня міський голова Сергій Супрун провів для представників ЗМІ прес-конференцію щодо підсумків роботи міської влади за 1-е півріччя 2012 року. Говорячи про досягнення міста, очільник міста, акцентував увагу на рейтингових показниках міста Комсомольська на обласному рівні.

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 5 жовтня 2011 року № 375 кожного кварталу проводиться оцінка результатів діяльності державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення. Відповідно до цієї оцінки наше місто посіло загальне 1 місце за результатами 1 півріччя  2012 року серед міст обласного значення, в тому числі й Полтави. В таких сферах, як «Економічний розвиток»,  «Державні фінанси», «Населення та ринок праці», «Інвестиційна, наукова та інноваційна діяльність», «Житлово-комунальне господарство», «Захист прав дитини»  наше місто впевнено посіло 1 місто. За напрямами «Споживчий ринок», «Рівень злочинності» місто Комсомольськ займає відповідно 3 та  3-5 місця.

Сергій Андрійович зазначив, що в економіці міста Комсомольська простежується позитивна динаміка розвитку господарського комплексу. Про це свідчать такі факти: збільшення розміру середньомісячної заробітної плати, відсутність боргів із виплати заробітної плати збільшення інвестицій в основний капітал тощо. У І півріччі 2012 року у Комсомольську функціонувало 25 статистично великих промислових підприємств. Значний обсяг реалізації промислової продукції забезпечується добувною промисловістю, зокрема, ВАТ «Полтавський ГЗК», питома вага якого у загальному обсязі реалізації промислової продукції складає 92,5%.

Показник обсягу реалізованої продукції на душу населення у нашому місті один з найвищих по області .  Наразі він дорівнює 60,6 тис. грн. Для порівняння: за 5 місяців 2012 року в Кременчуці цей показник складає – 64,0 тис. грн., в Полтаві – 17,8 тис. грн.

У місті Комсомольську зберігається високий рівень участі іноземного капіталу в економічному розвитку області. Обсяг іноземних інвестицій наростаючим підсумком станом на 1 квітня 2012 року становить 449,8 млн. дол. США (113% до обсягів іноземних інвестицій на 1 січня 2012 року). За даним показником м. Комсомольськ серед інших міст Полтавської області посідає 1 місце.

Також Сергій Андрійович проаналізував ситуацію щодо наповнення міського бюджету. Так, загальний фонд зведеного бюджету за І півріччя 2012 року виконаний у сумі 107,5 млн. грн. при річному плані – 213,2 млн. грн. Спеціальний фонд зведеного бюджету за І півріччя 2012 року виконаний у сумі 33 млн. грн. при плані з урахуванням внесених змін 44,9 млн. грн.

Говорячи про доходи населення, очільник міста зазначив, що в Комсомольську вони постійно, більше ніж у середньому по Україні та по Полтавській області, зростають. Так,  за 1 квартал 2012 року – доходи населення складають 4198 грн. Це на 58,7% більше, ніж аналогічний показник по Полтавській області (2646 грн.) і на 49,2% вище за середню заробітну плату по Україні (2813 грн.).

Щодо діяльності малого бізнесу: загальна кількість працюючих фізичних осіб-підприємців –  1749     осіб, що на  39  підприємців (на    2,1    %) менше, ніж за станом на 30.06.2011. Розмір надходжень до міського бюджету від діяльності малого бізнесу (фізичних осіб) за І півріччя 2012 року склав 6032,7 тис. грн. та збільшився у порівнянні з І півріччям 2011 року на 1260,2 тис. грн. (на 26,4%).

В ході роботи прес-конференції міський голова також акцентував увагу присутніх на співпраці виконкому міської ради з Благодійним фондом ПГЗК. Він зазначив, що в рамках угоди про фінансування благодійних та соціальних програм Комсомольської міської ради у 2012 році Благодійним фондом "Полтавського гірничо-збагачувального комбінату" протягом І півріччя поточного року надано благодійної допомоги на суму 1028648 грн. За рахунок благодійних коштів у І півріччя 2012 року профінансовано виконання низки міських цільових програм, зокрема:

• - з охорони громадського порядку в місті в сумі 409500 грн.;
  • - по медикаментозному забезпеченню окремих категорій громадян – в сумі 229396 грн.;
  • - забезпечення лікарів житлом на умовах оренди – в сумі 114300 грн.;
  • - програма "Інваспорт" – у сумі 4460 грн.;
  • - програма реабілітації дітей-інвалідів – у сумі 114714 грн.

Також за рахунок благодійних коштів профінансована організація проведення у м. Комсомольську Чемпіонату України з фрі-файту у сумі 10000 грн., надано матеріальну допомогу малозахищеним верствам населення на суму понад 71700 грн. та благодійну допомогу неприбутковим організаціям міста на загальну суму 48000 грн.

Щодо питань будівництва та благоустрою, міський голова зазначив, що станом на 01.07.2012 Управлінням по інвестиціях та будівництву було завершено реалізацію проектів:

• реконструкція освітлення вулиці Леніна;
  • будівництво газопроводу високого тиску по вул. Радянській;
  • улаштування пішохідної доріжки вздовж вул. Леніна, Радянської.

Протягом І півріччя 2012 року тривали роботи по проектах: розширення та реконструкція споруд для збору побутових відходів; реконструкція приймальної камери міських каналізаційних очисних споруд; реконструкція каналізаційної насосної станції.

ТОВ „Комсомольський Укрсплав”протягом звітного періоду продовжило будівництво 2-ї черги 10-ти поверхового 5-ти під’їздного житлового будинку на 180 квартир по вул. Першопрохідників.

Продовжується будівництво котеджів в районі вул. Радянська та вул. Леніна.

Значну частину прес-конференції міський голова присвятив проблемі ліквідації наслідків буревію в місті. Він розповів журналістам про хід робіт в Комсомольську з даного питання.

С.А.Супрун в ході прес-конференції дав відповіді на поставлені питання представниками ЗМІ.