alt1 квітня Комсомольський міський голова С.А. Супрун провів прес-конференцію для місцевих та всеукраїнських ЗМІ. На заході були присутні гості - народний депутат України О.П. Попов та керівництво підшефного фрегату «Гетьман Сагайдачний»: командир корабля П\'ятницький Р.Л., його заступник Новохацький В.В. і помічник Стасюк В.С.

У ході прес-конференції С.А. Супрун ознайомив присутніх із соціально-економічним розвитком нашого міста за І квартал 2009р. За словами міського голови, станом на 1 квітня міський бюджет перевиконується, а Комсомольск у порівнянні з іншими містами Полтавської області є лідером за основними економічними показниками (це стосується рівня середньої заробітної плати, рівня реалізації промислової продукції на 1 людину, показників безробіття тощо).

Сергій Андрійович повідомив наступне: «Радує те, що ми маємо можливість формувати спеціальні фонди (екологічний і дорожній). Це дає змогу виконувати низку робіт, пов\'язаних із благоустроєм Комсомольська. Наше місто є монопрофільним: сьогодні на підприємстві ВАТ «Полтавський ГЗК» працюють понад 8 тис. осіб, - зазначив міський голова. Між міською владою і комбінатом підписано угоду про соціально-економічно партнерство. За рахунок підписання такої угоди місцевий бюджет має 3 млн. грн., які направлені до бюджету розвитку. Це дає змогу міській владі підтримувати такі галузі, як освіта, культура, спорт. Крім того, цього року ВАТ ПГЗК спрямовує 1 млн. грн. на придбання медичного обладнання для центральної міської лікарні.

На жаль, через збільшення ціни на газ з 1 квітня міська валада змушена була піти на такий непопулярний крок, як збільшення тарифу на опалення для бюджетних установ. Тому сьогодні ми повинні виділити додатково мінімум 2 млн. грн. для того, щоб бюджетні установи своєчасно розрахувались за енергоносії».

Міський голова С.А. Супрун розповів присутнім про реформи у галузі ЖКГ, які було розпочато в Комсомольську ще у 90-ті роки 20 ст., про затвердження плану Стратегічного розвитку міста за такими напрямками, як ЖКГ, медицина, культура, освіта: «Реформи у галузі ЖКГ були у першу чергу направлені на впровадження енергозберігаючих технологій (100% впровадження таких технологій на міському Водджоканалі дало нам змогу зекономити 500 кВт електроенергії). Теплове господарство має також стратегію свого розвитку. Ми розглядали декілька варіантів щодо запровадження альтернативних видів палива у ЖКГ. Розрахунки показали: для Комсомольська найбільш обгрунтованим є запровадження і розвиток енергозберігаючих технологій при централізованому теплозабезпеченні. В окремих віддалених районах (а це переважно мікрорайони приватної забудови) ми перевели будинки на автономне опалення. Всі інше споживачі працюють в режимі централізованого теплозабезпечення. Але те обладнання, яке було змонтовано у 6-ті р.р. ХХ ст., щороку модернізується, потребує певних витрат на капітальні ремонти, тому сьогодні ми працюємо над питаннями запровадження альтернативних джерел енергопостачання (це запровадження газових генераторів, що будуть працювати на альтернативних видах палива: таких, як продукти агромпромислового комплексу, лісового господарства і т. ін.). Також ми плануємо запровадити газогенераторну установку на котельній 15-го мікрорайону. Для цього необхідні кошти, які ми виділяємо за рахунок коштів бюджету розвитку.

Комсомольськ веде свою фінансову роботу по бюджетуванню за програмно-цільовим методом. Ми не просто приймаємо міські програми, а під кожну з них закладаємо фінансування (це програма з ремонту під\'їздів, програма «Подвір\'я» тощо). Крім того, у нас потужно розвивається приватний сектор. Нещодавно був створений єдиний ОСН «Триада-21», який включає в себе 3 мікрорайони приватної забудови — Золотнище, Низи і Піддубне. В цілому у цих мікрорайонах проживають 2 800 мешканців. Якщо раніше ці мікрорайони не були забезпечені централізованим водопостачанням і водовідведенням, освітленням вулиць, то сьогодні такі роботи в цих мікрорайонах розпочато. Крім того, вже кілька років поспіль ми виконуємо електрифікацію і газифікацію мікрорайонів приватної забудови, а цього року розпочато також будівництво каналізаційних мереж.

ОСН — це велика допомога місцевій владі. У першу чергу, це потужний контроль з боку громадськості за роботою головних розпорядників бюджетних коштів.

Є у Комсомольська і певні проблеми. Ми боремось за звання міста кращого благоустрою. Вже третій рік поспіль ми посідаємо призові місця у конкурсі на звання кращого в Україні міста благоустрою і правопорядку. Відносно благоустрою дкже активну позицію займає громадськість міста — пілприємства, установи, організації незалежно від форм власності. Минулого року ми мали певні проблеми зі своєчасним реагуванням на покос трави, повільно велась боротьба з амброзією. Тому цьогоріч ми повністю механізували весь склад робочої сили газонокосилками. Наприкінці минулого року ми придбали 2 трактори. Хотілося б працювати краще, розвиватися...

Запевняю вас, що комсомольчани дуже пишаються своїм містом і докладають максимум зусиль для його процвітання».

altПро підсумки роботи за минулий рік і основні завдання підприємства у 2009 році розповів генеральний директор ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В. Лотоус:

«2008-ой год был для комбината успешным. Те задачи, которые мы решили в прошлом году, вселяют уверенность в том, что мы успешно переживем финансово-экономический кризис. Мы провели значительный объем работ по техническому перевооружению, модернизации и капитальному строительству. Так, в прошлом году мы направили на эти цели более 1 млрд. грн. Основная часть средств была направлена на модернизацию горно-транспортного комплекса, перерабатывающего комплекса, а также на внедрение программы энергосбережения. Мы имеем хорошую сырьевую базу, у нас есть квалифицированный персонал, который переживал экономический кризис начала и конца 90-х годов ХХв., то есть мы умеем переживать кризисные времена. В прошлом году мы значительно увеличили объемы вскрыши (до 10% по сравнению с 2007годом), что позволяет нам достаточно уверенно смотреть в будущее и прогнозировать наши планы с точки зрения увеличения добычи руды по сравнению с нынешними показателями. На Полтавском ГОКе работает

8 250 чел., кроме того, мы даем работу еще более 2 тыс. человек из подрядных организаций, которые выполняют работы на ГОКе.

Мы себя позиционируем как предприятие, которое является социально ответственным. Общая сумма финасирования на благотворительные и социальные нужды в прошлом году составила порядка 35 млн. грн. - это касается не только г. Комсомольська, но и близлежащих территориальных громад — там, где ведет свои разработки комбинат. Непосредственно для г. Комсомольска в прошлом году было выделено порядка 12 млн. грн. Это касается віплат материальной помощи нуждающимся, финансовой поддержки общественных организаций, организаций медицины, образования, спорта, а также детского оздоровительного лагеря «Горизонт». Уже определена наша задача в текущем 2009-м году: подписаны соглашения с представителями городской влсти, и нами взяты обязательства о том, что сумма финансирования социальных программ в 2009г. не должна уменьшиться.

В начале года у нас произошло некоторое снижение объемов производства (процент освоения уровня наших производственных мощностей составил порядка 75%). Эти цифры наблюдались в январе — месяце, который не является показательным. Поэтому уже в марте мы вышли на 100%. Ситуация выравнивается: наша правильная ценовая политика позволила нам разнообразить рынки сбыта. Так, в прошлом году мы поставляли свою продукцию не в самые привлекательные страны с точки зрения ценовой политики. Но время показало, что многовекторность и диверсификация дали свои положительные результаты: сегодня мы чувствуем себя более уверенно по сравнению с другими украинскими предприятиями горнорудной промышленности. У нас полностью сформирован портфель заказов на май и июнь, подписаны долгосрочные договора. Это касается поставщиков и потребителей из Австрии, других западных компаний, с которыми договора подписаны до 2015г.

В целом же комбинат всегда оказывал Комсомольску финасовую помощь, и намерен поддерживать город в дальнейшем».